Klasa Ia, dzięki uprzejmości mamy Oli, miała okazję gościć w Komendzie Głównej Policji w Sopocie. Podczas wizyty dzieci miały okazję do rozmowy z funkcjonariuszami policji na temat bezpieczeństwa podczas kontaktów z obcymi i w sytuacjach zagrożenia. Uczniowie zwiedzili pomieszczenia policyjne takie jak: stanowisko kierowania, strzelnicę, przyjazny pokój przesłuchań - tzw. "Niebieski Pokój" oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Uczniowie mieli też okazję obejrzeć radiowozy, elementy umundurowania i wyposażenia policjantów. Odwiedzili także techników kryminalistycznych, gdzie głowną atrakcją było poznanie techniki pobierania odcisków linii papilarnych, a także zasada „działania” lustra weneckiego.

dsc04609

logoFilmiki2