W dniach 15 i 16 października klasa Ia oraz  klasy czwarte, piąte , szóste  i siódme wybrały  się  do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na koncert zatytułowany „Salon Wielkich  Polaków”. Uczniowie mogli posłuchać muzyki Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki  w wykonani absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz  obejrzeć występy taneczne Małego Studia Piosenki i Tańca z Gdańska. Koncert zakończył występ  Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej z Gdyni , która zaprezentowała musztrę  paradną, elementy ceremoniału wojskowego,   zagrała Hymn Państwowy i pieśni żołnierskie. Wszystko odbyło się  dla uczczenia obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Cieszymy się że młodzież  tak spontanicznie reagowała na polską muzykę narodową , która jest wizytówka naszego kraju na całym świecie.

img 20181016 091012