aktywna tablica poziom

Klasa IIa wybrała się do Centrum Experyment. Dzieci, oprócz zwiedzania wystawy, uczestniczyły w bardzo ciekawych warsztatach "Barwne eksperymenty". Uczniowie najpierw trafili do czarno-białego świata, któremu następnie próbowali przywrócić barwy. Dzieci samodzielnie przeprowadzały doświadczenia chemiczne i fizyczne z zakresu optyki. Przymierzyli okulary dyfrakcyjne i wprawiali w ruch krążek Newtona. Małym naukowcom interaktywne zajęcia bardzo przypadły do gustu.

20190122 113019