foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 34

z Oddziałami Integracyjnymi w Gdyni

aktywna tablica poziom

 

erasmus logo

 

Zdjęcie profilowe Uks Opty, Brak dostępnego opisu zdjęcia.

oddział przedszkolny 1

   

   

 

 

 LogoArki

 

 

 

 

 


 

CZERWIEC 2015r.

 


 

POŻEGNANIE TRZECIOKLASISTÓW

23 czerwca 2015 roku odbyło się pożegnanie trzecioklasistów z wychowawcami. Scenariusz imprezy pt. „Z życia szkoły” przygotowali nauczyciele klas trzecich – Ania Daruk, Alicja Przybyszewska, Magdalena Adamczyk, Edyta Kutyła i Jarosława Piątkowska. Nad oprawą muzyczną czuwała pani EwaTomaszewska.Gościnnie wystąpiła klasa IVB z panem wicedyrektorem Mariuszem Żelechowskim. Gośćmi specjalnymi byli: pani dyrektor Ewa Podedworna-Górecka oraz wychowawcy kl. IV. Spotkanie było okazją do wspomnień i wzruszeń. Rodzice z zachwytem obejrzeli występy swoich pociech. Klasa czwarta nie jest taka straszna… Widzimy się we wrześniu!

 

BAL ABSOLWENTÓW

13 czerwca 2015 roku odbył się „Magiczny bal” szóstoklasistów. Zgodnie z tradycją uroczystość rozpoczęła się polonezem. Następnie przyszedł czas na pokaz sztuczek magicznych w wykonaniu pana Przemka. Jak on to robił?! Imprezę zakończył poczęstunek i dyskoteka. To była wspaniała zabawa!

KÓŁKO HISTORYCZNE W LONDYNIE

Za nami kolejna zagraniczna wycieczka kółka historycznego. Tym razem wielbiciele historii wybrali się do Londynu. Wycieczka była bardzo udana, dużo zwiedziliśmy, była życzliwa, wesoła atmosfera i znakomita organizacja, którą zapewnił nam nasz pilot, p.Piotr. W obie strony lecieliśmy samolotem, a po mieście poruszaliśmy się metrem i autobusami. Byliśmy m.in. w Tower of London, British Museum, National Gallery, Science Museum i Natural History Museum, a także w Greenwich. Dużym przeżyciem była możliwość bezpośredniej obserwacji obrad Izby Gmin (niestety nie można tam było robić zdjęć). To były niezapomniane 4 dni w Londynie.

 

 

 

WIZYTA AKTORA JANA SIERADZIŃSKIEGO W "0"b

 


 

W dniu 30 marca odbyło się spotkanie uczniów klasy "0"b z aktorem Janem Sieradzińskim. Uczniowie przeprowadzili wywiad z aktorem, który z wielką serdecznością odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania.

 

KLASA Ia W ADVENTURE PARK W KOLIBKACH

Instruktorzy zabrali nas na prawdziwą leśną przygodę. Trasa utrzymana była w konwencji tajemniczej wyprawy przygotowanej przez Kolibów.
Całość wprowadziła nas w świat fantazji,w którym mogliśmydoświadczyć wielu przygód i emocji. Po drodze napotkaliśmy tajemnicze przeszkody i zaskakujące niespodzianki.
Na strzelnicy łuczniczej trafiając w sam środek tarczy, uczniowie wykazali się celnością irefleksem, natomiast domki na drzewie były pierwszym krokiem do przygody z wysokością.
Leśna wyprawa zostanie na długo w naszej pamięci.

 

 

 

 

 

ZWIEDZANIE TEATRU OD ZAPLECZA

 

 

Klasa "0 miała przyjemność zwiedzać Teatr im. Witolda Gombrowicza od zaplecza. Dzieci miały możliwość zobaczyć co znajduje się za kurtyną czy w garderobach aktorskich.

 

 

 

BIWAK W GARCZYNIE

Dnia 8 i 9 czerwca 2015 roku klasy trzecie wybrały się na dwudniowy biwak do Garczyna. Pierwszego dnia uczniowie wzięli udział w zajęciach sprawnościowych. Musieli pokonać tor przeszkód, wejść na ścianę wspinaczkową oraz przejść trasę w parku linowym. Tego dnia zwiedzili również fabrykę porcelany w Lubianie. Mogli przyjrzeć się z bliska produkcji porcelanowych naczyń – kubków, talerzy, misek, dzbanków, a następnie w sklepie fabrycznym kupić gotowe wyroby. Atrakcją tego wieczoru była dyskoteka oraz nocne rozmowy w pokojach. Drugiego dnia po śniadaniu dzieci bawiły się w podchody, grały w „kalambury” i ping–ponga. To był wspaniały biwak i wszyscy świetnie się bawili!

 

 

PODCHODY KLASY Ic i Id

W dniu  01.06.2016r. uczniowie klasy  Ic i Id  wspólnie z rodzicami świętowali na świeżym powietrzu Dzień Rodziny. Na początku spotkania dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorsko- muzyczne i wręczyły drobne podarunki rodzicom. Następnie wyruszyliśmy na wędrówkę - szukać skarbów w lesie. Czekały  tam na nas różne zadania do wykonania. Gdy już nam się udało zlokalizować wszystkie skrytki i rozwiązać zadania czekała na nas niespodzianka – skarb słodkości. Kulminacją naszej zabawy był wspólny grill.

 

 

FESTYN 2015

Z PRZYJEMNOŚCIĄ INFORMUJEMY,  ŻE NA TEGOROCZNYM FESTYNIE Z OKAZJI DNIA SPORTU I DNIA DZIECKA UZBIERALIŚMY KWOTĘ 2443,62zł !!! - czytaj więcej ...

 

DZIEŃ SPORTU W NASZEJ SZKOLE

W naszej szkole zorganizowany został Dzień Sportu. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali szereg konkurencji. Cała szkoła spotkała się, by w duchu walki sportowej rywalizować, jednoczyć się we wspólnych dążeniach i zmaganiach. Zapraszamy do obejrzenai zdjęć ze sportowej rywalizacji klas.

 

 

 


 MAJ 2015r.


BIWAK KLASY IIb

W dniach 27-29 maja klasa IIb wybrała się na biwak. Była, była zabawa w Ostrzycach! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a zobaczycie co przeżyliśmy.

 

 

SPACER Z NIETOPERZAMI

Klasa IVb uczestniczyła w niezwykłej - nocnej -  lekcji przyrody w jednym z najpiękniejszych zakątków Trójmiasta - Dolinie Radości w Oliwie. Wyposażeni w detektory ultradźwiękowe i latarki obserwowaliśmy nietoperze zamieszkujące dolinę. Dzięki detektorom słyszeliśmy dźwięki echolokacyjne wydawane przez nietoperze, obserwowaliśmy jak latają i polują. Serdecznie dziękujemy studentom z Koła Chiropterologicznego Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, którzy byli naszymi przewodnikami i bardzo ciekawie opowiadali o tych pięknych zwierzętach. 

 

 

MŁODZI CHEMICY W AKADEMII MORSKIEJ

Klasa IVb rozwijała swoje zamiłowanie do chemii w laboratoriach Akademii Morskiej w Gdyni. W ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki klasa uczestniczyła w bardzo interesujących warsztatach pt. "Chemia wokół nas" Większość doświadczeń młodzi chemicy wykonywali samodzielnie.

 

 

SPOTKANIE Z PASJONATKĄ NIETOPERZY

W dniu 19.05 klasa Ic miała okazję uczestniczyć w lekcji przyrody prowadzonej przez Panią Anię- pasjonatkę nietoperzy. Dzieci obejrzały filmy przyrodnicze z badań nad nietoperzami. Zdobyły mnóstwo informacji na temat tych interesujących ssaków. Pytań było bardzo dużo, może wśród nas rosną mali przyrodnicy? Na koniec zajęć dzieci wykonały swoje papierowe nietoperze, które zabrały do domów. Lekcja na długo zostanie w naszej pamięci.

 

WYCIECZKA DO GRĄBKOWA

W dniu 22.05.2015 r. klasy Ia i Ib pojechały na wycieczkę do Grąbkowa. Uczniowie wzięli udział w turnieju o złotą strzałę Robin Hooda. Mali komandosi pokonali tory przeszkód, park linowy oraz ściankę wspinaczkową. Wykazali się sokolim wzrokiem strzelając z łuku i pistoletu. W lesie poznali technikę maskowania, a także budowania schronienia z gałęzi. Każdy komandos pozytywnie zdał egzamin i otrzymał certyfikat dzielności.

 

 

BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI - IIIb

Klasa IIIb – w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki – uczestniczyła w zajęciach w Akademii Morskiej w Gdyni. 20 maja 2015 r. uczniowie wysłuchali wykładu pt. „Piraci i korsarze XXI wieku na wesoło” oraz wzięli udział w konkursie plastycznym. 21 maja 2015 r. dzieci zapoznały się z rodzajami zanieczyszczeń oraz sposobami zapobiegania degradacji środowiska, a następnie uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Z plastykowych butelek, nakrętek, kartonu i kleju wyczarowały ekologiczne pojazdy. Zajęcia były bardzo interesujące.


 

BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI

Klasa IVb – w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki – uczestniczyła w warsztatach chemicznych i mikrobiologicznych w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Redłowie.Zajęcia były bardzo interesujące. Przy okazji przekonaliśmy się, że PPNT to nie tylko Centrum Nauki Eksperyment, ale także siedziba nowoczesnych firm.

 

 

 

WYCIECZKA DO KEŁPINA

W dniu 14.05 klasa Ic i Id wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Kiełpinie. Chociaż pogoda nam nie sprzyjała przez całą wycieczkę towarzyszył nam dobry humor. Mieliśmy okazję być świadkami dojenia krowy a  najodważniejsi z nas, spróbowali samiwykonać tą czynność gospodarską. Przeszliśmy kurs odróżniania zbóż i sami piekliśmy chleb. Następnie własnoręcznie ulepiliśmy ozdoby z masysolnej. Dzieci szczególnie były zachwycone podróżą wozem z zaprzęgiem koni. Polecamy taką przejażdżkę każdemu, dobry humor gwarantowany!  Zresztą sami zobaczcie na zdjęciach!

 

 

NOWE MUZEUM W GDYNI

WiceWmueum W sobotę. 16 maja, otwarto w Gdyni jedno z najnowocześniejszych muzeów w Polsce - Muzeum Emigracji. Od września będą w nim prowadzone lekcje muzealne do szkół, w których na pewno będziemy uczestniczyć.Tymczasem do końca maja wstęp do muzeum jest darmowy. Na zdjęciu: wicedyrektor Mariusz Żelechowski z Szymonem i Jackiem z klasy Id – przypadkowe spotkanie na otwarciu Muzeum Emigracji.

 

 

BEZPIECZNA FOCZKA

 

W dniu 07.05.2015 r. odbył się półfinał turnieju „POLICYJNA FOCZKA UCZY ZASAD BEZPIECZEŃSTWA”. Naszą szkołę reprezentowała klasa Ic, której udało się wywalczyć miejsce w finale! W czasie rozgrywek półfinałowych  dzieci wzięły udział w 4 konkurencjach: plastycznej, sportowej, muzycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie. Z wielkim zaangażowaniem  przygotowywały się do konkursu, wspólnie z foczką Gdynką poznawały zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu i podczas zabawy. Wygrana sprawiła dzieciom wiele radość. Już zastanawiają się, jak będzie wyglądał kolejny etap zmagań. Trzymajcie kciuki. 27 maja postarają się dać z siebie wszystko!

 

 

 

 

RODZINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W dniu 28.04.2015 odbył się turniej rodzinny tenisa stołowego. Na pierwszym miejscu uplasowała się rodzina Sitko- Bojarskich. Srebrne medale zdobyła rodzina Zielińskich. Medale brązowe odebrali państwo Maciejewscy.

 

 

 

MEMORIAŁ ANDRZEJA GRUBBY

 

Drużyna UKS OPTY SP 34 Gdynia  zdobyła 9 miejsce w Memoriale Andrzeja Grubby Województwa Pomorskiego . W składzie naszej drużyny wystąpili: Szymon Gajewski, Maksymilian Godziebiewski, Oliwier Hewelt, oraz Vincent Walczak. Na zawodach nasi sportowcy spotkali się z żoną Andrzeja Grubby, który był jednym z najwybitniejszych polskich sportowców.

 

 

 

WYCIECZKA DO TORUNIA KL. IVa i IVc

W dniach 4-5 maja klasa IVa i IVc uczestniczyła w wycieczce do Torunia.                       

 

 

KONSTYTUCJA 3 MAJA

Dnia 30.04.2015 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VB, wspólnie z nauczycielami: p.Alicją Budzińską i p.Dorotą Olszewską, przygotowali inscenizację, która przeniosła nas w rok 1791. Poszerzyliśmy naszą wiedzę o ustawie regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Poznaliśmy główne założenia, historię jej trwania i reakcje, jakie wywołała w ówczesnym społeczeństwie. To była wspaniała lekcja historii!

 

 

 

 


 

KWIECIEŃ 2015r.

 


 

PRZEDSTAWIENIE

Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. "Jędrek Jeżyk" w wykonaniu dzieci ze świetlicy.

https://www.youtube.com/watch?v=-EkNc-Zg0RM

 

 

AKCJA CHARYTATYWNA

skanowanie0001

To nie był zwyczajny tydzień! W dniach 20 - 21 kwietnia br. na dolnym korytarzu naszej szkoły można było wstąpić na małe co nieco do „Kawiarenki dla hospicjum". Była kawa, ciasta i ciasteczka różnego asortymentu. Pyszności przygotowane przez naszych rodziców ochoczo sprzedawaliśmy podczas przerw w ramach akcji charytatywnej na rzecz Domu Hospicyjnego dla Dzieci „Bursztynowa Przystań" zorganizowanej z wychowawczynią Beatą Dampc i rodzicami.  Przeprowadziliśmy jednocześnie zbiórkę  towarów najpotrzebniejszych małym pacjentom. W efekcie do ośrodka trafiło  kilkanaście dużych worków wypełnionych po brzegi środkami czystości, artykułami sanitarnymi, żywnością. Ten dar serca wraz z zebraną kwotę 833,50 zł przekazaliśmy jako darowiznę na potrzeby hospicjum. WSZYSTKIM, KTÓRYM NIE BYŁ OBOJĘTNY LOS MAŁYCH CHORYCH DZIECI I AKTYWNIE WSPARLI NASZĄ AKCJĘ, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

 

Uczniowie i wychowawczyni klasy IVa


 

 

 

KONCERT W SZKOLE MUZYCZNEJ

Dnia 23 kwietnia klasy IIb, Id i Ic miały zaszczyt wziąć udział w koncercie, który odbył się w Szkole Muzycznej im. Z. Noskowskiego w Gdyni. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Martuszewska oraz Sameer Bahamondes Carcamo. Weronika grała na skrzypcach, natomiast Sameer na jednym z najgłośniejszych instrumentów, czyli perkusji.  Dzięki koncertowi  dzieci mogły przenieść się do krainy muzyki. Poznały różnorodne instrumenty oraz wysłuchały muzyki wykonywanej przez profesjonalistów.  Występ zainspirował naszych uczniów do poszukiwania swojego talentu muzycznego. Życzymy zrealizowania marzeń o grze na instrumencie i oczywiście trzymamy kciuki za Weronikę i Sameera, aby nadal rozwijali swoje muzyczne pasje.

 

 

LAUREATKA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

W dniu 24 kwietnia 2015r. w Centralnym Muzeum Morskim w Gańsku zorganizowano galę XIV Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Morskie opowieści", podczas której, uczennica naszej szkoły  Martyna  Klebba z kl.IVa, otrzymała wyróżnienie wyłonione spośród 951 zgłoszonych prac. Wystawa pokonkursowa została otwarta na statku"Sołdek", Martyna wykonała swoją pracę na zajęciach koła plastycznego prowadzonych pod kierunkiem Pani Alicji Budzińskiej.

 

 

KONKURS PLASTYCZNY

Uczennica klasy VIb  Katarzyna Nieborek  zajęła 2 miejsce, w  II Wojewódzkim Konkursie Poetycko- Plastycznym pt. „Świat moich myśli, marzeń i snów”  zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 29 w Gdyni. Kasia napisała wiersz ”Fantastyczna kraina”  i wykonała do niego ilustrację podczas  zajęć  koła plastycznego prowadzonych pod kierunkiem Pani Alicji Budzińskiej. Laureatce serdecznie gratulujemy.

 

KOLOROWY ŚWIAT

 

"Kolorowy świat" to cykl zajęć plastyczno-technicznych, w ramach których 9 uczestników z klas 0-II tworzy prace plastyczne. Dzieci rozwijają wyobraźnię i pomysłowość, stają się samodzielne, nabywają umiejętności dobierania narzędzi i materiałów potrzebnych do realizacji danego zadania. Każdy „mały artysta” ćwiczy swoje zdolności manualne, a przy tym miło spędza czas w każdy wtorek. Pamiątką z zajęć są samodzielnie wykonane prace.

 

 

 

 

KLASY DRUGIE W AKWARIUM

 

8.04.2015 r. klasy II uczestniczyły w projekcie Edukacji Ekologicznej realizowanym przez Akwarium Gdyńskie. Na zajęciach  pt: „Co żyje w Bałtyku?” uczyliśmy się rozpoznawać bałtyckie gatunki małży. W trakcie indywidualnej pracy z wykorzystaniem sprzętu optycznego rozróżnialiśmy krewetki żyjące w naszym morzu.  Oczywiście także zwiedzaliśmy Oceanarium. Przesyłamy wszystkim serdeczne pozdrowienia od przepięknej ośmiornicy, mieszkanki jednego z akwariów.

Uczniowie i wychowawcy z  klas II

 

 

 

KLASA IVb POZNAJE HISTORIĘ GDAŃSKA

 

Drugą, w tym roku szkolnym, wizytę w Gdańsku rozpoczęliśmy od spaceru Drogą Królewską, a po  odpoczynku w kawiarni przy ulicy Długiej, zwiedzaliśmy Centrum Edukacji Archeologicznej – Błękitny Baranek. Gdańsk bardzo nam się podoba, planujemy kolejne wycieczki!

 

LAUREATKI MEGAOLIMPIADY

 

W dniu 11 kwietnia 2015 r. w Alfa Centrum w Gdańsku odbyła się uroczystość zakończenia X Megaolimpiady Wiedzy. Barbara Macuk z klasy VIa uzyskała tytuł Megalaureatki Megaolimpiady Wiedzy z języka polskiego i przyrody.  Lidia Mróz z klasy VIb uzyskała tytuł Laureatki Megaolimpiady Wiedzy z matematyki.

AKADEMIA MAŁEGO KUCHARZA

Akademia Małego Kucharza, to cykl zajęć kulinarnych, w czasie których dzieci przygotowują różne smakowitości. Podsumowaniem wysiłków kulinarnych jest wspólna degustacja smakołyków. Podczas zajęć zwracamy uwagę na zasady prawidłowego żywienia, przestrzeganie higieny, różnorodne techniki kulinarne, poprawne posługiwanie się sztućcami, kulturalne zachowanie się przy sole. Dla dzieci nie ma większej przyjemności, niż możliwość przygotowania posiłku i zjedzenia go ze smakiem. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

 

Z WIZYTĄ W AKADEMII MARYNARKI WOJENNEJ

Dnia 9 kwietnia 2015 roku klasy IIIb i IIIc wybrały się do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Nasi uczniowie w trakci „Drzwi Otwartych AMW” mieli okazję zobaczyć specjalistyczne gabinety dydaktyczne, a przede wszystkim - nowoczesne symulatory oraz zwiedzili okręt podwodny „Jastrząb”. Z wypiekami na twarzach trzecioklasiści oglądali różne urządzenia, peryskop, system nawigacji oraz wyrzutnię rakiet. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach „Savoir–vivre”. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do szkoły.

 

 

KLASA IIb NA FILMIE "FRU!"

Klasa IIb z okazji „Zajączka” wybrała się na komedię przygodową  pt. "FRU!". Podczas drogi do kina Rezerwatem Przyrody „Kępa Redłowska” obserwowaliśmy pierwsze oznaki wiosny. Spotkaliśmy wiewiórkę oraz mieliśmy okazję usłyszeć odgłosy dzięcioła.  Dzień zaliczamy do udanych!

 

 

KLASA IIb W BIBLIOTECE MARYNARKI WOJENNEJ

Marcowe spotkanie w bibliotece Klubu Marynarki Wojennej - klasa IIB. W bibliotece Klubu Marynarki Wojennej odbyło się spotkanie z książką pod hasłem „Zwyczaje i ceremoniał morski” zorganizowane przez p. A. Grunta. Dziękujemy organizatorom i czekamy na kolejne spotkanie, tym razem z zespołem Marynarki Wojennej "Riwiera", połączone z warsztatami wokalnymi.


 

XVI KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI

XVI KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI „Metody i formy pracy z uczniem niepełnosprawnym w klasie integracyjnej" zobacz prezentację mulitmedialną

 

 

 


 MARZEC 2015r.


 

 

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

W dniu 21 marca 2015r. w Zespole Szkół Publicznych nr3 w Kościerzynie  odbyła się uroczystość wręczeni a nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu  Plastycznego „Znane i mniej znane rodzinne tradycje Kaszub”. Prace dwóch  uczennic naszej szkoły, przegotowane pod kierunkiem p.Alicji Budzińskiej na zajęciach „Kółka plastycznego”, zostały nagrodzone spośród 291 prac, zajmując   znaczące miejsca:  I miejsce w kategorii wiekowej 10-12 lat - Alicja Wojtowicz z kl. Vb, wyróżnienie  w kategorii wiekowej 10-12 lat Hanna Szwonka z kl. Vb . Laureatkom serdecznie gratulujemy.

 

FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Zapraszamy i odsyłamy  do zakładki KONKURSY 2014/2015, gdzie znajdują się informacje o laureatach VIII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Było, nie minęło..." i pracach wyeksponowanych podczas wystawy w  Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

 

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA

Tradycją naszej szkoły stają się świąteczne spotkania. Tym razem po hasłem „Pisanki, kraszanki, jajka malowane” chętni, mali i duzi, wraz z uczniami i nauczycielami zasiedli do wspólnego tworzenia wielkanocnych ozdób. Efektem pracy zespołowej jest wesoła, wiosenna dekoracja, którą można podziwiać na schodach oraz górnym korytarzu szkoły. Życząc wszystkim smacznego jajka i mokrego dyngusa serdecznie dziękujemy za udziałw akcji. Teraz pozostaje nam tylko wypatrywać wielkanocnego zająca!

 

 

PODZIĘKOWANIE

Serdeczne podziękowanie dla Pana Piotra Dembickiego za pomoc w przygotowaniu wystawy VIII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt. „Było ,nie minęło…” na terenie Pomorskiego Parku Naukowo- Technologicznego w Gdyni, składa Dyrektor SP 34 w Gdyni Ewa Podedworna- Górecka wraz z zespołem powołanym do organizacji konkursu.

 

AKTYWNA EDUKACJA

W czwartek 19 marca 2015r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczestników programu Aktywna edukacja tzw. sieci 215. Koordynatorzy przedmiotowi wczesnej edukacji, pedagogiki i specjalnych potrzeb edukacyjnych z różnych szkół wymieniali się wrażeniami i doświadczeniami  związanymi z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK) w pracy z uczniem. Zgodnie z założeniami programu spotkanie było elementem dodatkowym kilkumiesięcznego kursu internetowego.

 

PRZYWITANIE WIOSNY PRZEZ KL. 0-III

Dnia 20 marca 2015r. uczniowie klas O-III radośnie przywitali długo oczekiwaną  wiosnę. Mały Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunkami – p.Anną Daruk i p.Alicją Przybyszewską oraz p.Kamilą Jankowską, p.Magdaleną Adamczyk i p.Eweliną Turek zorganizował imprezę pt. „Wiosenny Festiwal Talentów”. Dzieci wystąpiły w czterech kategoriach: sport, gra na instrumencie, taniec i piosenka. Pokazy oceniało jury w składzie: p.Magdalena Formella–Rusek, p.Andrzej Makowski i p.Radosław Moszczyński. Po raz kolejny okazało się, że nasi uczniowie są bardzo zdolni… i to do wszystkiego! Wszyscy świetnie się bawili!

WYNIKI WIOSENNEGO FESTIWALU TALENTÓW

 

 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 13.03 w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poezji polskiej dla klas I-III. Z każdej klasy zostali wyłonieni przedstawiciele. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się stosowną mimiką i odpowiednią modulacją głosu.Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. Komisja z żalem musiała wybrać tylko dwie osoby reprezentujące szkołę na etapie wojewódzkim. Gratulujemy wszystkim uczestnikom świetnego występu! Szkołę reprezentować będą Sameer Bahamondes Carcamo z klasy Ic oraz Lena Adaszewska uczennica klasy IIIc. Trzymamy kciuki!

 

 


 

LUTY 2015r.

 


 

 

KLASA Id NA LODOWISKU

Późnym popołudniem 27.02.2015 klasa 1d wraz z wychowawczynią i rodzicami wybrała się po raz pierwszy na kryte lodowisko w Gdyni. Uczniowie od dłuższego czasu namawiali rodziców do wspólnego aktywnego spędzenia czasu. Po godzinnym treningu w rytm muzyki większość z nas radziła sobie już całkiem nieźle na lodzie. Na koniec wspólnej zabawy udaliśmy się do kawiarni na pyszną czekoladę i lody. Był to bardzo udany i radośnie spędzony wieczór.

 

 

 

KLASY Ic i Id W TEATRZE MUZYCZNYM

Dnia 25.02.2015 klasy Ic i Id uczestniczyły w wycieczce do Teatru Muzycznego w Gdyni. Celem wyprawy było wdrożenie uczniów do uczestnictwa w kulturze i zachęcenie do odwiedzania teatru. Dzieci miały okazję obejrzenia sztuki "Przygody Sindbada Żeglarza". Były zachwycone zarówno występem aktorów, jak i dekoracją, kostiumami oraz oprawą muzyczną. Grzecznie i z zainteresowaniem oglądały spektakl. Wycieczka dostarczyła nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Z pewnością możemy zaliczyć to wyjście do udanych. Z wielką przyjemnością udamy się do teatru na kolejne ciekawe przedstawienie.

 

 

 

LOTERIA FANTOWA W NASZEJ SZKOLE

Zorganizowana loteria fantowa przez klasę IVb zakończyła się sukcesem. Sprzedali wszystkie fanty i zarobili 600zł. Łącznie na leczenie małej Jagody zostanie przekazana kwota w wysokości 650zł!

Dziękujemy kl. IVb!  FILM - https://www.youtube.com/watch?v=hikA8zM3AKg

 

 

 

KLASA Ib W CENTRUM NAUKI EXPERYMENT

Klasa Ib wzięła udział w warsztatach edukacyjnych pt. "Pan Kula i wiejskie zwierzęta". Uczniowie poprzez gry i interaktywne zadania zapoznali się ze zwierzętami zamieszkującymi wieś.

 

CIEKAWA LEKCJA W KL. Ic

20 lutego w klasie Ic zorganizowano konkurs recytatorski. Dzieci pilnie się przygotowały i pięknie prezentowały wiersze Jana Brzechwy. Mistrzami recytacji okazali się: Sameer Bahamondes Carcamo, Paulina Matulewicz oraz Bartosz Skrodzki. Umiejętności aktorskie uczniów zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. W roku 2015 DBI obchodzić będziemy 10 lutego. Tak jak w zeszłym roku, wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podczas obchodów DBI chcemy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

 

 


 STYCZEŃ 2015r.


 

WYCIECZKA DO LONDYNU

PROGRAM WYCIECZKI DO LONDYNU - czytaj więcej ...

 

WYCIECZKA DO GDAŃSKA

 

Klasa IVb wybrała się do Gdańska, gdzie uczestniczyła w bardzo ciekawej lekcji historii w Domu Uphagena, a następnie obejrzała spektakl pt. "Arabela" w Teatrze Wybrzeże. Był też czas na pogawędkę przy gorącej czekoladzie w cukierni w pobliżu Neptuna.

 SPOTKANIE Z POLARNICZKĄ

Klasa IVb gościła p. Katarzynę Jankowską, która spędziła rok w stacji polarnej na Spitsbergenie, prowadząc tam badania naukowe. Pani Katarzyna opowiadałamiędzy innymi o życiu w stacji, przyrodzie Arktyki, nocach i dniach polarnych, zorzy, spotkaniach z niedźwiedziami, reniferami. Spotkanie było bardzo pouczające.
 

 

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 13.01.2015r. w naszej szkole odbył się od dawna wyczekiwany bal  karnawałowy o tematyce morskiej. Animator Koperek zabrał uczniów i wychowawczynie w rejs, podczas którego wszyscy się świetnie bawili i razem śpiewali. Na kilka godzin szkoła zamieniła się w kolorową krainę pełną piratów, księżniczek, syrenek, policjantów, batmanów i innych równie ciekawych bohaterów bajek. Dzieci tańczyły twista i rock and rola,  miały okazję sprawdzić się w wielu konkursach, które sprawiłyim wiele radości. W czasie balu było bardzo kolorowo, radośnie i zabawnie.

 

 

NOC BIOLOGÓW

W piątek, 9 stycznia, klasa IVb uczestniczyła w Nocy Biologów. Warsztaty i prelekcje, które odbyły się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego były bardzo interesujące. Obserwowaliśmy i badaliśmy zjawiska i przystosowania charakterystyczne dla przyrody w okresie zimowym, braliśmy udział w  warsztatach pt. “Tajemnicze ptaki nocy” oraz w wielu pokazach i doświadczeniach.
 

 

 

 


 GRUDZIEŃ 2014r.


SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

 

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczno – noworoczną cała społeczność naszej szkoły spotkała się w sali gimnastycznej. Były życzenia, kolędy oraz piękne jasełka, które wystawiła klasa IIIa.
Zobacz film: 

 

 

 

PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE KLASY Ia

 

Okres przedświąteczny to czas refleksji, przemyśleń i głębokiej zadumy. 9 grudnia uczniowie klasy Ia przypomnieli rodzicom poruszające losy dziewczynki z zapałkami. Ta wzruszająca baśń stwarza okazję do rozmów o ludziach samotnych i potrzebujących pomocy. Być może takie osoby są bardzo blisko nas. Rozejrzyjmy się uważnie i zacznijmy je wspierać. Może naszym przedstawieniem zachęcimy do takiej postawy kogoś z Was?

 

Zobacz zdjęcia

 

WIGILIA W KLASIE IIIb

 

Boże Narodzenie to szczególny czas. 19 grudnia 2014r. cała nasza klasowa „rodzina” zebrała się, aby wspólnie spędzić chwile w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie. Najpierw podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia, a następnie zaśpiewaliśmy kolędy oraz zjedliśmy przepyszne ciasta i ciasteczka przygotowane przez nasze mamy i babcie. Na zakończenie dostaliśmy prezenty – kubek z reniferem i dużo słodyczy. Nasze panie otrzymały piękne stroiki.

 

 

 

KLASA IIIb i IIIc W AKWARIUM GDYŃSKIM

 

12 grudnia 2014r. uczniowie klas IIIB i IIIC pojechali do Akwarium Gdyńskiego. Tam uczestniczyliśmy w zajęciach pt. „Spotkanie z Morzem Bałtyckim”. Najpierw obejrzeliśmy film o zwierzętach zamieszkujących naszą plażę i dno morza. Następnie odbyły się zajęcia laboratoryjne, podczas których rozpoznawaliśmy pod mikroskopem krewetki oraz gatunki małży żyjące w Bałtyku. Zdobyte wiadomości podsumowaliśmy wykonując karty pracy oraz piękne ilustracje. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Akwarium i zakupy w sklepiku. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody!

 

 

 

WIGILIJNE TRADYCYJE W IIIb

Coraz bliżej święta…
11 grudnia 2014r. odbyło się niezwykłe spotkanie. Uczniowie kl.IIIB wspólnie z p.Małgosią Popów, p.Ewą Tomaszewską oraz wychowawczyniami  przygotowali dla rodziców krótki występ na temat tradycji wigilijnych. Tego dnia biblioteka szkolna wyglądała inaczej niż zwykle. Zdobiły ją kolorowe ilustracje oraz przystrojone stoły, na których pojawiły się ciasteczka i kawa. Całości dopełniały mikołajkowe stroje uczniów. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione kartki ze świątecznymi życzeniami oraz zaśpiewały kolędy. To był wzruszający i piękny wieczór!

 


ŚWIĄTECZNY ŁAŃCUCH

 

11 XII 2014r., kolejny raz, uczniowie, rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły zorganizowali akcję „Świąteczny łańcuch”. Szkolny korytarz z trudem pomieścił wszystkich chętnych do udziału we wspólnym klejeniu łańcucha i wykonywaniu ozdób świątecznych. Kiedy przy wtórze świątecznych melodii dzieci realizowały swoje plastyczne wizje, ich rodzice oraz opiekunowie przygotowali kiermasz rozmaitych smakołyków. W świątecznej „Kawiarence” można było kupić pyszne domowe wypieki. Dużym powodzeniem cieszyły się również ręcznie wykonane świąteczne ozdoby oraz domowe przetwory wystawione do sprzedaży przez panie ze świetlicy. Akcja przerosła wszelkie oczekiwania. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w tym dniu poczuliśmy się jak jedna wielka rodzina! Teraz pięknie udekorowana szkoła czeka cierpliwie na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Co ciekawe, zima też skorzystała z naszego zaproszenia, bo tego popołudnia wreszcie zaczął padać śnieg!

 

 

 

POLSKA AKADEMIA DZIECI

W dniu 28 listopada 2014 roku uczeń klasy IVb - Jakub Raczyński, jako drugi w historii działalności Polskiej Akademii Dzieci oraz Centrum Nauki Experyment w Gdyni, przedstawił swój wykład na temat "Mózgu człowieka". Prezentację multimedialną połączoną z dyskusją oraz pytaniami widowni dziecięcej, obecnej w Auli Centrum Exsperymentu, Jakub zaprezentował profesjonalnie, jak Duży Naukowiec, który miła wykład po Jakubie. Koledzy i koleżanki Jakuba z klasy IVb uczestniczyli w tym wykładzie.

 

KLASA Id W MUZEUM MIASTA GDYNI

 

05.12.2014r. klasa Id odwiedziła Muzeum Miasta Gdyni.  Za sprawą pani przewodnik cofnęliśmy się do początków naszego miasta. Porównaliśmy Gdynię sprzed lat z jej obecnym stanem.  Wiele emocji wywołał „przejażdżka" trolejbusem oraz możliwość kierowania pojazdem.

 

 

MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

 

Z okazji Mikołajek klasy Ic i Id wzięły udział w warsztatach świątecznych organizowanych przez EDU-PARK w Gdańsku. W świecie magicznych eksperymentów dowiedzieliśmy się, jak Mikołaj przeciska się przez wąskie kominy oraz wykonaliśmy "odrzutowy zaprzęg", którym będzie mógł rozwozić prezenty. Poza tym dekorowaliśmy bombki choinkowe, które dzieci mogły zabrać do domów.  Z pewnością ozdobią świąteczną choinkę. Wycieczka była bardzo udana, zobaczcie zresztą sami.

XIII JUDO BALTIC CUP ZA NAMI

W dniach 22 i 23 listopada na obiektach GOSiR Gdynia przy ul. Olimpijskiej 5 odbył się najwiekszy turniej judo w północnej Polsce, Judo Baltic Cup, którego honorowym patronem był prezydent Gdyni - Wojciech Szczurek. Był to już XIII turniej organizowany przez UKS OPTY, który działa przy naszej szkole. Od dwóch są to zawody  w których zawodnicy za zajęte miejsca otrzymują punkty do rankingu PZJUDO. Młodzi judocy zmagali się w trzech kategoriach wiekowych: U12, U14 i U17. Rozegrane zostały także walki w kategorii Open Senior. Obsada była rekordowa: 589 zaodników i zawodniczek z 69 klubów  z Polski i zagranicy (Rosji,  Estonii, Chorwacji, Ukrainy i Niemiec).Poziom zawodów był bardzo wysoki  w opinii sędziów  trenerów i zaproszonych gości, sympatyków judo.

 

FILMOWE ANDRZEJKI W KL. IIIb i IIIc

27 listopada 2014r. uczniowie klas IIIB i IIIC obchodzili andrzejki. Było mnóstwo wróżb i dobrej zabawy. Dzieci poznały tradycje andrzejkowe, z których dowiedziały się, co może ich spotkać w przyszłości. Zabawa dostarczyła wielu przeżyć i emocji. Panowała wesoła atmosfera. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Dodatkową atrakcją tego wieczoru był seans filmowy, podczas którego uczniowie obejrzeli film pt. „Noc w muzeum”.

 

 

KLASA IIb W PORCIE MARYNARKI WOJENNEJ

27 listopada klasa IIb miała po raz kolejny okazję wybrać się do Portu Marynarki Wojennej gdzie czekało na nas  mnóstwo atrakcji. To co się działo zobaczcie sami, zapraszamy do oglądnięcia naszej galerii.

 

KLASA Ib "NA STRAGANIE"

Spotkanie klas pierwszych na przedstawieniu przygotowanym przez klasę Ib pt."Na straganie" Jana Brzechwy.


LISTOPAD 2014r.


 

KLASA Id W INFOBOXIE

W piątek 21 listopada 2014 rok u klasa Id odwiedziła Infobox w Gdyni. Wzięliśmy udział w zajęciach , na których poznaliśmy jak rozwija się nasze miasto. Sprawdziliśmy naszą wiedzę biorąc udział w konkursie na temat najciekawszych miejsc Gdyni. Budowaliśmy konstrukcje z klocków Lego. Pobyt w Infobox-ie zakończyliśmy wejściem na wieżę widokową, gdzie podziwialiśmy piękną panoramę naszej Gdyni.


 

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA KLAS IV

Klasy IV - z tygodniowym wyprzedzeniem - obchodziły andrzejki. Zabawa była znakomita! W zorganizowaniu dyskoteki pomogli nasi byli uczniowie, którym serdecznie dziękujemy!

 

WIZYTA W TEATRZE MUZYCZNYM

19 XI 2014 r. uczniowie klas drugich obejrzeli przedstawienie pt: „Przygody Sindbada Żeglarza”. Barwna opowieść niezwykłych losów głównego bohatera, a do tego przepiękna scenografia zrobiły na nas wszystkich ogromne wrażenie. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że watro odwiedzać Teatr Muzyczny w Gdyni.

 

 

KOŁO PRZYRODNICZO - TURYSTYCZNE

22 listopada 2014 r. odbyła się kolejna wycieczka koła - tym razem do Wejherowa. Uczniowie poznali historię miasta, zobaczyli najważniejsze zabytki m.in. pomnik Jakuba Wejhera, ratusz, kościół Św. Anny, Pałac Przebendowskich oraz spacerowali po Parku Majkowskiego.


BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Uczennice klasy IIIc, Karolina Kabała i Iga Mikołajczyk wzięły udział w Biegu Niepodległości, którego organizatorem był GOSIR Gdynia. W kategorii szkół podstawowych na 257 dziewczynek, które ukończyły bieg, Karolinka zdobyła 88 miejsce, a Iga 127.

 

KLASA IVb W KOLIBKACH

W poniedziałek, 17. listopada, klasa IVb gościła w stajni w Kolibkach, która jest ważnym ośrodkiem hipoterapii.Dzieciaki miały okazję poznać zasady panujące w stajni, tajniki opieki nad końmi.Najciekawszy był bezpośredni kontakt ze zwierzętami oraz jazda konna pod czujnym okiem instruktorów.

 

Z WIZYTĄ W CENTRUM KULTURY W GDYNI

13-14 listopada 2014 r. uczniowie klas pierwszych, trzecich oraz „zerówek” obejrzeli przedstawienie pt. „Mała Syrenka”, na podstawie baśni H. Ch. Andersena. W trakcie spektaklu dzieci przeniosły się do podwodnej krainy króla Neptuna i jego obdarzonej cudownym głosem córki – Syrenki, która pewnego dnia postanawia spełnić swoje największe marzenie – zobaczyć człowieka. W podróży towarzyszy jej Konik Morski, Szalona Ośmiornica oraz marzący o sukcesie i sławie Chór Frutti di Mare. „Mała Syrenka” to zwariowana komedia muzyczna dla prawdziwych miłośników morskich przygód!

 


NOC W SZKOLE

Noc z piątku na sobotę klasa Va spędziła w szkole. Noc okazała się za krótka i trudno wybrać, co było najlepsze: pizza, wspólne zabawy, oglądanie filmów czy spanie na karimacie w sali do przyrody!

 

 

KOŁO HISTORYCZNE

Uczestnicy wycieczki do Rzymu oraz miłośnicy historii starożytnej wysłuchali wykładu na Uniwersytecie Gdańskim na temat dynastii Flawiuszy! Dzięki dr Ewelinie Marciniak wróciliśmy myślami do miejsc, które znamy z wycieczki. Odwiedziliśmy także bibliotekę uniwersytecką, która posiada imponującą ilość woluminów.

 

KOŁO PRZYRODNICZE

Koło przyrodnicze odwiedziło p. Małgosię Popów, naszą bibliotekarkę, która posiada wspaniałe akwarium morskie z kolekcją koralowców i egzotycznych ryb.
Dziękujemy za gościnę!
 

 

11 LISTOPADA

11 listopada 2014r. przypada 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Maszerują strzelcy” przygotowane przez uczniów klas IIIb i IIIc, wychowawczynie: Annę Daruk, Magdalenę Adamczyk i Alicję Przybyszewską, nauczycielkę muzyki – Ewę Tomaszewską oraz z udziałem uczniów klas szóstych: Filipa de Levala i Marty Leszczyńskiej. Przedstawienie nawiązywało do setnej rocznicy utworzenia Legionów Polskich i skupiło się wokół walki legionistów, pod dowództwem Piłsudskiego, o odzyskanie niepodległości. Piękne, kolorowe stroje i wzruszające pieśni na długo pozostaną w pamięci widzów!

 

 

INSCENIZACJA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

https://www.youtube.com/watch?v=NWuKC9speLQ

https://www.youtube.com/watch?v=nRfDCVqEeTw

 

KLASA IIIb W STRAŻY POŻARNEJ

7 listopada 2014r. klasa IIIB wybrała się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gdyni Śródmieściu. Pan Piotr Dembicki, tata Karola, opowiadał dzieciom o swojej pracy i zapoznał ze sprzętem używanym w akcjach ratowniczych. Każdy uczeń mógł przymierzyć hełm i umundurowanie strażackie, polać wodę z węży oraz usiąść w wozie bojowym. Po wizycie w straży dzieci zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba. Kto wie, może któryś z trzecioklasistów zostanie strażakiem?

 

 

"FAHRENHEIT" W TEATRZE MINIATURA

Klasy IVb i Va gorąco polecają przedstawienie pt. “Fahrenheit” w Teatrze Miniatura w Gdańsku (aktualnie teatr gra w ECS,z powodu remontu swojej siedziby we Wrzeszczu).Tytułowy bohater był słynnym gdańskim uczonym, wynalazcą m.in. termometru rtęciowego. Atrakcją spektaklu są niezwykłe lalki animowane przez aktorów oraz eksperymenty “na żywo” prezentowane na scenie.

 

 

 


 

PAŹDZIERNIK 2014r.


"JESIENNE SPOTKANIE"  KL. Ib

29 października uczniowie klasy Ib w składzie: Michalina Jeziuk, Filip Zieliński, Vanessa Hornowska - Ważyńska oraz Artur Zając zajęli pierwsze miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Integracyjnym "Jesienne spotkania"
zorganizowanym przez SP13 w Gdyni. Dzieci otrzymały nagrody oraz ogromną dawkę pozytywnej energii.

 

KLASA IVb W LOOPYS WORLD W GDAŃSKU

Klasa IVb znakomicie bawiła się w Loopys World w Gdańsku.

KLASA IIIb i IIIc W CENTRUM NAUKI EXPERYMENT

21 października 2014r. uczniowie klas IIIb i IIIc wzięli udział w zajęciach pt. „Pan Kulka na krańcach świata”. W towarzystwie tej sympatycznej maskotki dzieci poznały mapę świata i kontynenty, odkryły zwyczaje ludów i ich atrybuty oraz poznały sylwetki najważniejszych polskich podróżników. Wędrując po  interaktywnych wystawach miały okazję poznać tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu, na własnej skórze doświadczyły trzęsienia ziemi, a także sprawdziły, jak widzą zwierzęta. To była niezapomniana lekcja i wspaniała przygoda!

 

 

PASOWANIE NA UCZNIA 2014

Uroczyste Pasowanie na Ucznia odbyło się w naszej szkole 21 października 2014 roku. Uczniowie klas pierwszych wspólnie z paniami wychowawczyniami przygotowały przedstawienie pt.: " W krainie Neptuna".  Pierwszaki miały do wykonania pięć zadań, które oceniał sam Neptun. Wszystkie polecenia dzieci wykonały śpiewająco i wtedy Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na ucznia klasy pierwszej. Wszyscy doskonale bawili się podczas uroczystości, czego dowodem są zdjęcia i film z pasowania.

Zapraszamy do obejrzenia filmu -https://www.youtube.com/watch?v=CLE6NGPR7Gk

 

ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

20.10.2014r. klasa IIb wzięła udział w zajęciach PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ. Ćwiczenia są prowadzone we współpracy z Dywizjonem Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej w Gdyni. Pomysłodawcą programu pilotażowego jest rodzic jednego z uczniów p. Aleksander Grunt. Kolejne spotkanie z kadrą dywizjonu przewidziane jest na 27 listopada. Już nie możemy się doczekać!

 

KLASY DRUGIE W CENTRUM HEWELIANUM W GDAŃSKU

15 października 2014 r. klasy II wybrały się na wycieczkę do Centrum Hewelianum w Gdańsku.  Wchodząc na wystawę „Energia, Niebo, Słońce” czuliśmy się jak podróżnicy, którzy rozpoczynają swoją przygodę od poznania tajemnic wnętrza ziemi.Bawiliśmy się i eksperymentowaliśmy na wystawie, a także braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych pt: „ „Ciekły azot”, gdzie poznaliśmy właściwości fizyczne przedmiotów schłodzonych  przy pomocy azotu o bardzo niskiej temperaturze (-195,8 ℃ ). Zwiedzaliśmy także wystawę „Łamigłówka”, gdzie za sprawą wyjątkowej aranżacji zwiedzający przekraczają próg matematycznych łamigłówek, wkraczając w świat geometrii, symetrii i liczb.

 

 

NAJLEPSZY NAUCZYCIEL!

Pani Renata Zalewska, ucząca historii, została NAJLEPSZĄ NAUCZYCIELKĄ naszej szkoły. Plebiscyt zorganizował Samorząd Uczniowski i wzięli w nim udział uczniowie z klas IV – VI. Pani Renacie serdecznie gratulujemy!
RenataZalewskaIVc
 

 

WYCIECZKA NA WESTERPLATTE

Fotorelacja z wycieczki klas szóstych na Westerplatte -

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

13 października 2014 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasa Va wraz z wychowawcami przygotowała przedstawienie. Reżyserem i autorem scenariusza była pani Jolanta Koszałka. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, a szczególny entuzjazm wzbudził fakt, że brali w nim czynny udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

 

KLASA Ic W INFOBOX GDYNIA

W dniu 15.padziernika klasa Ic wybrała się na wycieczkę do Infoboxu w Gdyni. Przedstawiono nam przyszłość miasta dzięki nowoczesnym multimediom. Dzieci tworzyły również nowoczesne konstrukcje z klocków Lego. Potem udaliśmy się na wieżę widokową, dzielnie pokonując lęk wysokości. Pierwszoklasiści byli bardzo dzielni i ciekawi wszystkiego co ich otacza. Jakże miło i przyjemnie bawić się i uczyć jednocześnie!

 

 

KLASA IIIc W TEATRZE MUZYCZNYM

Uczniowie klasy IIIc wybrali się do Teatru Muzycznego w Gdyni. Dzięki uprzejmości aktorów dzieci mogły wziąć czynny udział w przedstawieniu pt. "Tuwim dla dzieci".

 

 

DYSKOTEKA KLAS TRZECICH

9 października 2014r. odbyła się dyskoteka klas trzecich. Okazją do zabawy był Dzień Chłopaka. Dziewczyny z sekcji rozrywkowej Małego Samorządu Uczniowskiego zadbały o konkursy dla swoich kolegów. W „Tańcu z gazetami” zwyciężyli: Olga Dambek i Eryk Rózga z IIIb, Iga Mikołajczyk z IIIc i Norbert Strusiński z IIIa. Wszyscy świetnie się bawili w rytm dyskotekowych przebojów. Takie wydarzenia pokazują, że w szkole nie tylko możemy się uczyć, ale również miło wspólnie spędzać czas. Wszyscy już czekamy na następną szkolną imprezę!

 

KLASY CZWARTE NA KASZUBACH

Dnia 1 października 2014r. trzy klasy czwarte wybrały się na wycieczkę po Kaszubach. Uczniowie najpierw zwiedzili Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, gdzie obejrzeli pamiątki związane z Józefem Wybickim, twórcą „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnym punktem wycieczki było Kaszubskie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Uczniowie zwiedzili m.in. Dom do Góry nogami, weszli do rekonstrukcji bunkra „Gryfa Pomorskiego” i spożyli obiad z kiełbasek upieczonych na ognisku . Ostatnim punktem wycieczki było wejście na Wieżycę (328 m.n.p.m)- najwyższą górę w Polsce północnej. Pogoda dopisała, a wycieczka bardzo się udała.

 

 

LEKCJA UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ W KL. IIa

1.10.2014 r. odbyły się zajęcia pt: „Pierwsza pomoc przedmedyczna” przeprowadzone przez ratowniczki medyczne pracujące w pogotowiu. Podczas pokazu każdy z uczniów mógł poćwiczyć i utrwalić sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy po kolei ćwiczyli jak udzielać informacji telefonicznych kiedy zauważymy jakiś wypadek. Pod jaki numer należy zadzwonić, kiedy zagrożone jest czyjeś życie. Uczyliśmy się także wykonywać masaż serca, oraz sztuczne oddychanie.

 

KOŁO PRZYRODNICZO - TURYSTYCZNE

Dnia 4 października 2014 r. odbyła się pierwsza wycieczka koła do Rewy. Uczestnicy koła poznali historię miejscowości, a następnie rozpoznawali ptaki na plaży i Rewskim Cyplu – Szperku.

 

 

 

 

 

 


WRZESIEŃ 2014r.


DZIEŃ CHŁOPCA W IV

Uczniowie klasy IVb aktywnie uczcili Dzień Chłopca na placu zabaw przed naszą szkołą. Dzięki Panu Sebastianowi Dziurdzikowskiemu mieliśmy przednią zabawę klockami Mega Jenga. Dziewczynki przygotowały słodki poczęstunek. Było wesoło, słonecznie i smacznie. Sami zobaczcie…

 

 

KLASA Id ŚWIĘTUJE DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2014 klasa Id świętowała Dzień Chłopaka. My- dziewczyny, małe i duże, zorganizowałyśmy dla chłopaków przejażdżkę motocyklem, z instruktorem nauki jazdy. Dla niektórych nie był to pierwszy raz ale i tak na każdej buzi pojawił się słodki uśmiech. Nastroje podtrzymaliśmy wizytą w kawiarni "Ciuciu Babka Cafe", gdzie smakowaliśmy czekoladę na gorąco i pyszne lody. Teraz do marca czekamy na pomysły chłopców.

 

DZIEŃ CHŁOPKA W KL. IIa

30 września uczciliśmy Dzień Chłopaka w klasie IIa. Panowie otrzymali od swoich koleżanek drobne upominki, oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Dodatkową atrakcją były cieplutki gofry przyniesione przez jedną z mam, panią Iwonę Hewelt od dziewczynek z grupy "0".

 

DZIEŃ CHŁOPAKA w kl. Ic

Z okazji Dnia Chłopaka klasa Ic przygotowała gofry. Zabawa w kucharzy przyniosła dzieciom wiele radości. Na pewno jeszcze ją powtórzymy. Na zakończenie dnia obejrzeliśmy ekranizację książki pod tytułem "Plastusiowy Pamiętnik".

 

POPOŁUDNIOWY SEANS FILMOWY

30 września 2014r.,w godzinach popołudniowych, uczniowie klas trzecich uczestniczyli w seansie filmowym. Okazją do spotkania był Dzień Chłopaka. Spośród pięciu filmów dzieci wybrały „Opowieści z Narnii. Książę Kaspian”. Film opowiadał o rodzeństwie Pevensie, które wróciło do Narnii, aby pomóc Księciu Kaspianowi odzyskać tron zagarnięty przez stryja. Dodatkową atrakcją była pizza oraz popcorn przygotowany przez mamy z klasy IIIa: Agnieszkę Filipowicz, Dorotę Kamińską i Krystynę Wilczewską. To było naprawdę miłe popołudnie. Dziękujemy!

 

KLASA IVb W JUMP CITY I NA ORP "BŁYSKAWICA"

We wrześniu klasa IVb wraz z nowym wychowawcą, odwiedziła park trampolin Jump City w Gdyni. Uczniowie świetnie się bawili poprawiając swoją sprawność fizyczną podczas  gier  zespołowych i indywidualnych ćwiczeń. Następnie klasa udała się na żywą lekcję historii  na ORP „Błyskawica” . Tak udany dzień zakończył się  słodkim łasuchowaniem.

KLASA Ib W MUZEUM MIASTA GDYNI

W piątek 19 września 2014 roku  klasa Ib uczestniczyła w lekcji muzealnej  "Muzeum-Wyspa Skarbów". Pierwszaki aktywnie zwiedzały Muzeum Miasta Gdyni ze specjalnie przygotowanymi lunetami i innymi narzędziami pomocnymi w wielozmysłowym poznawaniu przestrzeni Muzeum. Uczniowie oprócz zajęć warsztatowych mieli okazję zwiedzić wszystkie wystawy w Muzeum:  stałą Wystawę o Gdyni "Narodziny Miasta ",  Wystawę MM Modernizm Gdyński z pięknie podświetlonymi gdyńskimi budynkami  oraz Wystawę  "Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie filmowym".

KLASA IIIc W MUZEUM MIASTA GDYNI

Dnia 24 września klasa IIIc uczestniczyła w ciewałej lekcji muzealnej pt."Projektanci - debiutanci" w Muzeum Miasta Gdyni.

 

 

KLASA Ia W REZERWACIE PRZYRODY

KLASA Ia W REZERWACIE PRZYRODY KĘPA REDŁOWSKA.  Dnia 25 września 2014r. uczniowie klasy Ia wcielili się w rolę badaczy przyrody. Podczas spaceru obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią.

 

SPRZĄTANIE GDYNI 2014

W dniu 19 września 2014 r. Szkoła Podstawowa nr 34 wzięła czynny udział w ogólnoświatowej akcji „SPRZĄTNIA ŚWIATA”.

Do akcji zgłosiło się 30 chętnych uczniów z klas IV, V i VI. Pod kierunkiem nauczycieli –Mirelli Kreft, Izabeli Zaworskiej i Beaty Dampc – uczestnicy akcji zbierali selektywnie odpady w Gdyni na trasie: Redłowo - rezerwat przyrody Kępa Redłowska - ujście rzeki Kacza w Orłowie. Odpady segregowano do worków: plastik i metale, szkło, papier oraz odpady zmieszane. Zebrano kilkanaście niepełnych worków, które złożono przy mostku nad ujściem rzeki Kacza w Orłowie. Należy podkreślić, że z roku na rok jest coraz mniej śmieci. W terenie podsumowano wyniki akcji. Omówiono je także na lekcjach przyrody uzupełniając informacje o działania przeprowadzone w regionie.

 

 

KLASA IIIb W MUZEUM MIASTA GDYNI

16.09.2014r. klasa IIIb wybrała się na wycieczkę do Muzeum Miasta Gdyni. Na miejscu uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach pt. „Wyspa skarbów”. Dzięki magicznej lunecie mogliśmy podpatrzyć cenne muzealne eksponaty (przybory do pisania, stroje, dokumenty, fotografie). Swoje wrażenia przenieśliśmy na papier, tworząc piękne, kolorowe obrazki. Wcześniej, w drodze na zajęcia, zatrzymaliśmy się przy Teatrze Muzycznym, w którym odbywał się 39. Festiwal Filmów Fabularnych. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie oraz odbyliśmy krótką rozmowę z panem Marcinem Sawickim, dziennikarzem popularnej stacji TVN.

 

 

WYBORY DO MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

11 września 2014 roku uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wybrali Prezydium Małego Samorządu Uczniowskiego - przewodniczącego, zastępcę i skarbnika. Mały Samorząd Uczniowski jest organizacją złożoną z uczniów klas I-III, powołaną przez uczniów i dla uczniów. Jego zadaniem jest przygotowanie dzieci z klas młodszych do udziału w pracach Samorządu Uczniowskiego. Mały Samorząd Uczniowski działa według opracowanego planu pracy i we współpracy z Samorządem Uczniowskim. W roku szkolnym 2014/2015 do wyborów na Przewodniczącego Małego Samorządu Uczniowskiego stanęło 6 kandydatów. Najwięcej głosów oddano na uczennicę klasy IIIc – Zuzannę Grajewską i to ona będzie pełnić funkcję Przewodniczącej MSU. Zastępcą została Alicja Wróblewska z klasy IIb, a skarbnikiem Mateusz Uzarek z klasy IIb. Wybrano również dwie sekcje: plakatową i rozrywkową.

KLASY DRUGIE W MUZEUM MIASTA GDYNI

12.09.2014r. klasy II udały się na wycieczkę do Muzeum Miasta Gdyni. Zaczęliśmy od wspólnego spaceru bulwarem nadmorskim, później uczestniczyliśmy w zajęciach pt:"Wyspa skarbów". W czasie lekcji muzealnej mieliśmy okazję podziwiać ciekawe ekspozycje wykorzystując do tego samodzielnie wykonane lunety, które pomogły nam w wielozmysłowym poznaniu przestrzeni tego obiektu.

 

NIETYPOWA LEKCJA W KL. IIIb

12 września 2014r., podczas lekcji w bibliotece szkolnej, uczniowie kl. IIIb dowiedzieli się, jak ważną rolę w codziennym życiu odgrywają media. Telewizja, Internet, radio, prasa to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim informacje. Pierwszy Program Polskiego Radia od 43 lat w porze wakacji nadaje audycję pt. „Lato z Radiem”. Skoczna melodia „Polka Dziadek”oraz powitanie w różnych językach zapowiadają cztery godziny świetnej zabawy. Audycja ma również charakter edukacyjny. Poprzez kolorowe maskotki (jeż, ryś, foka, pszczoła) zwraca uwagę na problem ochrony środowiska, a w szczególności na zwierzęta, którym grozi wyginięcie. W lipcu i sierpniu odbywają się koncerty, podczas których można zobaczyć swoich idoli (np. Enej, Ewa Farna, Bracia, Piasek), dla najmłodszych przewidziane są konkursy oraz magiczne pokazy w wykonaniu iluzjonisty Macieja Pola. Szefem Lata z Radiem jest Roman Czejarek, który historię tej popularnej audycji opisał w swojej książce pt. „Kochane lato z radiem”. Koncerty prowadzi Bogdan Sawicki.

Kiedy przychodzi lato i zaczynają się wakacje… chłopcy i dziewczynki – słuchajcie Jedynki!

 

WITAJ SZKOŁO!

Pierwszego września Pani Dyrektor Ewa Podedworna–Górecka gorąco przywitała wszystkich uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów i ich rodziców. Uczniowie klas trzecich zaprezentowali program artystyczny pt. „Wspominamy wakacje”.Zatem, rok szkolny 2014/2015 rozpoczęty!

INFORMACJA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH


Z dniem 25 maja 2018 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO).
W związku z tym informujemy o zasadach przetwarzania danych osobowych przez naszą szkołę. Dokładamy wszelkich starań w celu ochrony danych przed nieuprawnionym dostępem, modyfikacją czy zniszczeniem, a także regularnie sprawdzamy zgodność naszych procesów z wewnętrzną Polityką Bezpieczeństwa, gwarantując tym samym bezpieczeństwo ich przetwarzania.

Zapoznaj się z informacją dotyczącą ochrony danych osobowych w naszej szkole.

 

facebook2

Zamów newsletter

Licznik odwiedzin

Dziś: 23

Tydzień: 139

Miesiąc: 868

Całk. liczba odwiedzin: 184744

Szkoła Podstawowa nr 34 w Gdyni