foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 34

z Oddziałami Integracyjnymi w Gdyni

 oddział przedszkolny 1

   

    Zdjęcie profilowe Uks Opty, Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

 erasmus logo

 

 

 

 

     Wojewódzki Konkurs Fotograficzny, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Gdyni, to impreza  cykliczna obejmująca swoim zasięgiem całe województwo pomorskie.  Konkurs został powołany w 2004r. i początkowo funkcjonował pod nazwą Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Cztery pory roku”. W pierwszym okresie jego istnienia odbyły się  cztery edycje :„Wiosna” -2004r,  „Lato” -2005r.,  „Jesień”- 2006r.,  „Zima”-2007r. 

     Za aprobatą Kuratorium Oświaty w Gdańsku  w 2008r. konkurs zyskał rangę  Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego i w tej nowej formule odbyły się dotychczas jego następujące edycje :


I   Wojewódzki Konkurs Fotograficzny -„Człowiek w obiektywie” 2008r.
II Wojewódzki konkurs Fotograficzny -„Święta polskie” 2009r.
III Wojewódzki konkurs Fotograficzny -„ Zwierzęta wokół nas” 2010r.
IV Wojewódzki konkurs Fotograficzny -„Toczy się życie ...” 2011r.  
V Wojewódzki konkurs Fotograficzny -„Krajobrazy i architektura Polski” 2012r.
VI Wojewódzki konkurs Fotograficzny -„Krajobrazy i architektura świata”2013r.
VII Wojewódzki konkurs Fotograficzny -„Niezwykła miejsca i zdarzenia’ 2014r.

VIII Wojewódzki konkurs Fotograficzny -" Było nie minęło..." 2015r.

IX Wojewódzki Konkurs Fotograficzny -"Świat wokół nas" 2016r.

XI Wojewódzki Konkurs Fotograficzny -„Świat nas dzieli, miłość nas łączy” 2017r.

XII Wojewódzki Konkurs Fotograficzny -„Z obiektywem dookoła Polski” 2018r.

XIII Wojewódzki Konkurs Fotograficzny -„Z obiektywem dookoła świata” 2019r.


Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Gdyni Pan Wojciech Szczurek, a także Pomorski Kurator Oświaty Pani Monika Kończyk oraz Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich. Rokrocznie na konkurs wpływa około 700 prac uczniów i nauczycieli pomorskich szkół podstawowych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Celem konkursu jest rozwijanie zmysłu artystycznego, ujawnienie inwencji twórczej i kreatywności autorów zdjęć, stworzenie uczniom i nauczycielom różnych typów szkół możliwości wypowiedzi artystycznej, współpraca środowiska szkolnego z instytucjami promującymi kulturę.
Jurorami konkursu są Trójmiejscy fotograficy: Pan Jacek Paluchowski –artysta fotografik, wykładowca Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni-Orłowie, Pan Adam Warżawa –fotograf Polskiej Agencji Prasowej, Pan Dominik Sadowski – fotoreporter „Gazety Wyborczej”, Pan Rafał Malko fotoreporter Gazety Wyborczej, Pan Grzegorz Mehring – freelancer, fotoreporter „Polska Dziennik Bałtycki”.


Gale i wystawy pokonkursowe  konkursowe w pierwszych latach istnienia konkursu odbywały się w Centrum Kultury i Rozrywki „Gemini”  w Gdyni. Od 2012r. uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursu odbywają się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.  
Sponsorami konkursu są władze miasta Gdyni, znani politycy  oraz trójmiejscy biznesmeni: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gdyni, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania, prof. Edmund Wittbrodt – Senator RP, Tadeusz Aziewicz – Poseł na Sejm RP, Marek Biernacki - Poseł na Sejm RP, Janusz Śniadek- Poseł na Sejm RP ,Jarosław Wojciechowski- Dyrektor Centrum Kultury w Gdyni, , Rada Dzielnicy Redłowo, Rada Rodziców SP34 w Gdyni, Tomasz Rzeppa kierownik  sklepu „Sieć 34” w Gdyni, Maciej Kosycarz – znany trójmiejski fotograf , właściciel agencji KFP.


   Koordynatorami konkursu  są: Pani Alicja Budzińska  oraz Pani Renata Wandachowicz.
Wojewódzki Konkurs Fotograficzny został w roku 2013, wpisany na listę dobrych praktyk zamieszczonych na stronach Kuratorium Oświaty w Gdańsku. 

INFORMACJA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH


Z dniem 25 maja 2018 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO).
W związku z tym informujemy o zasadach przetwarzania danych osobowych przez naszą szkołę. Dokładamy wszelkich starań w celu ochrony danych przed nieuprawnionym dostępem, modyfikacją czy zniszczeniem, a także regularnie sprawdzamy zgodność naszych procesów z wewnętrzną Polityką Bezpieczeństwa, gwarantując tym samym bezpieczeństwo ich przetwarzania.

Zapoznaj się z informacją dotyczącą ochrony danych osobowych w naszej szkole.

facebook2

Zamów newsletter

Licznik odwiedzin

Dziś: 45

Tydzień: 376

Miesiąc: 1239

Całk. liczba odwiedzin: 170013

Szkoła Podstawowa nr 34 w Gdyni