foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 34

z Oddziałami Integracyjnymi w Gdyni

 

 

 

 

 

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Gdyni, to impreza  cykliczna obejmująca swoim zasięgiem całe województwo pomorskie.  Konkurs został powołany w 2004r. i początkowo funkcjonował pod nazwą Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Cztery pory roku”. W pierwszym okresie jego istnienia odbyły się  cztery edycje :„Wiosna” -2004r,  „Lato” -2005r.,  „Jesień”- 2006r.,  „Zima”-2007r. 

Za aprobatą Kuratorium Oświaty w Gdańsku  w 2008r. konkurs zyskał rangę  Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego i w tej nowej formule odbyły się dotychczas jego następujące edycje :


 • I Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Człowiek w obiektywie” 2008r.
  II Wojewódzki konkurs Fotograficzny „Święta polskie” 2009r.
  III Wojewódzki konkurs Fotograficzny „ Zwierzęta wokół nas” 2010r.
  IV Wojewódzki konkurs Fotograficzny „Toczy się życie ...” 2011r.  
  V Wojewódzki konkurs Fotograficzny „Krajobrazy i architektura Polski” 2012r.
  VI Wojewódzki konkurs Fotograficzny „Krajobrazy i architektura świata”2013r.
  VII Wojewódzki konkurs Fotograficzny „Niezwykła miejsca i zdarzenia’ 2014r.
 • VIII Wojewódzki konkurs Fotograficzny " Było nie minęło..." 2015r.
 • IX Wojewódzki Konkurs Fotograficzny "Świat wokół nas" 2016r.


Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Gdyni PanWojciech Szczurek, a także Pomorski Kurator Oświaty Pani Elżbieta Wasilenko oraz Wicewojewoda Pomorski Pan Michał Owczarczak. Rokrocznie na konkurs wpływa około 700 prac uczniów i nauczycieli pomorskich szkół podstawowych (kl.IV-VI), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Celem konkursu jest rozwijanie zmysłu artystycznego, ujawnienie inwencji twórczej i kreatywności autorów zdjęć, stworzenie uczniom i nauczycielom różnych typów szkół możliwości wypowiedzi artystycznej, współpraca środowiska szkolnego z instytucjami promującymi kulturę.
Jurorami konkursu są Trójmiejscy fotograficy: Pan Jacek Paluchowski –artysta fotografik, wykładowca Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni-Orłowie, Pan Adam Warżawa –fotograf Polskiej Agencji Prasowej, Pan Dominik Sadowski – fotoreporter Gazety Wyborczej, Pan Rafał Malko fotoreporter Gazety Wyborczej, Pan Grzegorz Mehring – fotoreporter Polska Dziennik Bałtycki.


Gale i wystawy pokonkursowe  konkursowe w pierwszych latach istnienia konkursu odbywały się w Centrum Kultury i Rozrywki „Gemini”  w Gdyni. Od 2012r. uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursu odbywają się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.  
Sponsorami konkursu są władze miasta Gdyni, znani politycy  oraz trójmiejscy biznesmeni: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gdyni, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Edmund Wittbrodt – Senator RP, Jan Kozłowski– Deputowany do Parlamentu Europejskiego, Tadeusz Aziewicz – Poseł na Sejm RP, Marek Biernacki - Poseł na Sejm RP ,Jarosław Wojciechowski- Dyrektor Centrum Kultury w Gdyni, Jacek Kijewski- Komandor Yacht Klubu „Stal”  w Gdyni, Rada Dzielnicy Redłowo, Tomasz Rzeppa kierownik  sklepu „Sieć 34” w Gdyni,  Michał Balicki i Jacek Brozdowski – właściciele Studia B w Gdyni, Maciej Kosycarz – znany trójmiejski fotograf , właściciel agencji KFP.


Koordynatorem konkursu  są -p. Alicja Budzińska  oraz p. Renata Wandachowicz.
Wojewódzki Konkurs Fotograficzny został w roku 2013, wpisany na listę dobrych praktyk zamieszczonych na stronach Kuratorium Oświaty w Gdańsku. 

LAUREACI IX WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO - protokół i lista zwycięzców -zobacz

 

Organizatorem X Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt. „Świat nas dzieli, miłość nas łączy” jest Szkoła Podstawowa nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Gdyni.

To już czternasta edycja tego konkursu. Uprzednio funkcjonował on pod nazwą Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Cztery pory roku” .W ramach tego cyklu odbyły się cztery jego edycje : „Wiosna”, „Lato”, „Jesień”, „Zima”. W 2008r. za aprobatą Kuratorium Oświaty w Gdańsku konkurs zyskał rangę Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego.

     W tym roku po raz drugi patronat honorowy nad konkursem objął Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich. Podobnie jak w ubiegłych latach patronat honorowy nad konkursem sprawuje także Prezydent Miasta Gdyni Pan Wojciech Szczurek .Współorganizatorem tegorocznej gali i wystawy pokonkursowej jest Pomorski Park Naukowo – Technologiczny wraz z Centrum Designu w Gdyni.  

     Tegoroczny konkurs przeprowadzony został na podstawie regulaminu opracowanego w październiku 2016r. r. Do rywalizacji konkursowej zgłoszono 315   prac, w tym 135 prace ze szkół podstawowych, 140 ze szkół gimnazjalnych, 18 ze szkół ponadgimnazjalnych oraz 22 prac nauczycieli ze wszystkich typów szkół. Ogółem w konkursie wzięło udział blisko 200 osób z całego województwa pomorskiego w tym: Trójmiasta, Rumi, Redy, Wejherowa, Bytowa, Kartuz, Przodkowa, Pucka, Stężycy, Kościerzyny, Krokowej, Sztutowa, Lęborka, Głobina, Konarzyn, Wicka, Koczały i wielu mniejszych miejscowości naszego województwa.  

W dniu 21 marca 2017r. jury konkursu w składzie:

Maciej Kosycarz – fotoreporter, Agencja Kosycarz Foto Press

Jacek Paluchowski - artysta fotografik, wykładowca Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni-Orłowie,

Rafał Malko - fotoreporter Gazety Wyborczej

Grzegorz Mehring – fotoreporter Europejskiego Centrum Solidarności

przyznało Grand Prix konkursu, wyłoniło zwycięzców w IV kategoriach oraz przyznało 10 wyróżnień, SP 34 w Gdyni przyznała 5 Nagród Organizatora Konkursu. Dodatkową nagrodę ufundował Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich.

LAUREACI X WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO - protokół i lista zwycięzców -zobacz.

Zacpraszamy do obejrzenia prezentacji nagrodzonych zdjęć.

 

                                      

INFORMACJA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH


Z dniem 25 maja 2018 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO).
W związku z tym informujemy o zasadach przetwarzania danych osobowych przez naszą szkołę. Dokładamy wszelkich starań w celu ochrony danych przed nieuprawnionym dostępem, modyfikacją czy zniszczeniem, a także regularnie sprawdzamy zgodność naszych procesów z wewnętrzną Polityką Bezpieczeństwa, gwarantując tym samym bezpieczeństwo ich przetwarzania.

Zapoznaj się z informacją dotyczącą ochrony danych osobowych w naszej szkole.

facebook2

Zamów newsletter

Licznik odwiedzin

Dziś: 37

Tydzień: 597

Miesiąc: 2166

Całk. liczba odwiedzin: 157317

Szkoła Podstawowa nr 34 w Gdyni