foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 34

z Oddziałami Integracyjnymi w Gdyni

aktywna tablica poziom

 

erasmus logo

 

Zdjęcie profilowe Uks Opty, Brak dostępnego opisu zdjęcia.

oddział przedszkolny 1

   

   

 

 

 LogoArki

 

 

 

INTEGRACJA W NASZEJ SZKOLE

Nasza szkoła ma bogate doświadczenie w prowadzeniu klas integracyjnych, które istnieją od 1996 roku.

Obecnie nauczanie integracyjne obejmuje u nas wszystkie poziomy nauczania (łącznie z klasą „0”).

W mało licznych klasach, pod opieką dwóch nauczycieli (nauczyciela wiodącego i wspomagającego) uczą się dzieci zdrowe i niepełnosprawne.

Dzieci zdrowe realizują program szkoły masowej, a niepełnosprawne programy dostosowane do ich potrzeb i możliwości.

Klasa integracyjna może liczyć 15-20 osób, w tym 3-5 osób to uczniowie niepełnosprawni.

Nauczyciel wspomagający to pedagog specjalny, który stosując odpowiednie metody i formy pracy umożliwia uczniom niepełnosprawnym realizację ich zmodyfikowanych programów.


Kształcenie integracyjne (informacje dla rodziców)


 

 Serdecznie zachęcamy do udziału w obchodach Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie, który odbędzie się 2 kwietnia. Szczegóły znajdują się w załączniku.
https://autyzmgdynia.wordpress.com/. "Nie bądź zielony w temacie autyzmu. Bądź niebieski nie tylko 2 kwietnia" - My też wspieraliśmy akcję z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

img 20170402 140645518 hdr resized resized Zobacz zdjęcia


XVII KONFERENCJA NAUCZYCIELI WSPOMAGAJĄCYCH

12 kwietnia 2017r., w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, odbyła się organizowana przez naszą szkołę, konferencja dla nauczycieli wspomagających.
Niezmiennie hasłem przewodnim są: "Metody i formy pracy z uczniem niepełnosprawnym w szkole integracyjnej".
 
W programie znalazła się prezentacja pani Magdaleny Seweryn (ZSS nr 17 w Gdyni):  "Urządzenia multimedialne i wspomagające w terapii i edukacji osób niepełnosprawnych".
Mogliśmy poznać "Metodę Biegun-autorski program motywacyjny Marka Kamińskiego" zaprezentowany przez panią Agnieszkę Leśniewską (Fundacja Marka Kamińskiego) oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni, którzy ten program wdrażają w swojej placówce - zobacz prezentację.
Kolejnym punktem był wykład pani Marty Wilamowskiej: "Seksualność osób niepełnosprawnych intelektualnie" - zobacz prezentację. Na koniec zaprezentowana została przez panią Hannę Milewską oferta Centrum Nauki EKSPERYMENT: "Uniwersalne projektowanie wystawy- dostępność aktualnej oferty" - zobacz prezentację.
 
 
Tegoroczna edycja była osiemnastą, a więc osiągnęliśmy przysłowiową "dojrzałość", a wraz z nami poszerzają wiedzę i zdobywają doświadczenie stali uczestnicy konferencji, ale też i nowi nauczyciele, stawiający swe pierwsze kroki w pracy nauczyciela wspomagającego. Jednym i drugim, a także naszym dotychczasowym i przyszłym prelegentom, serdecznie dziękujemy i życzymy rozwoju, sukcesów oraz satysfakcji, a także tego, żebyśmy spotkali się za rok.

INFORMACJA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH


Z dniem 25 maja 2018 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO).
W związku z tym informujemy o zasadach przetwarzania danych osobowych przez naszą szkołę. Dokładamy wszelkich starań w celu ochrony danych przed nieuprawnionym dostępem, modyfikacją czy zniszczeniem, a także regularnie sprawdzamy zgodność naszych procesów z wewnętrzną Polityką Bezpieczeństwa, gwarantując tym samym bezpieczeństwo ich przetwarzania.

Zapoznaj się z informacją dotyczącą ochrony danych osobowych w naszej szkole.

 

facebook2

Zamów newsletter

Licznik odwiedzin

Dziś: 2

Tydzień: 2

Miesiąc: 2102

Całk. liczba odwiedzin: 193368

Szkoła Podstawowa nr 34 w Gdyni