obraz1

Szkoła Podstawowa nr 34 w Gdyni istnieje od 1964r.

Położona jest w bliskim sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody „Kępa Redłowska”.

Od wielu lat kształcimy uczniów dbając o ich wszechstronny rozwój. Naszym osiągnięciem jest wypracowanie pozytywnej atmosfery do nauki i zajęć rozwijających. Dzieci wyjeżdżają do teatru, kina, podczas wycieczek poznają piękno naszego miasta i okolic. Rozwijają talenty i zainteresowania naukowe, artystyczne, sportowe, biorąc udział w licznych zajęciach pozalekcyjnych, przedstawieniach, konkursach i zawodach.

Szkoła jest dobrze wyposażona. Posiada m.in. sale komputerowe, tablice multimedialne, dostęp do Centrum Informacji Multimedialnej. Posiadamy również plac zabaw dla najmłodszych oraz nowoczesne boisko do koszykówki. Lekcje odbywają się w systemie jednozmianowym i kończą się najpóźniej o godzinie 15.40. Liczebność klas jest niewielka, co daje możliwość podmiotowego traktowania każdego dziecka i stworzenia mu bezpiecznych warunków pobytu w szkole. Nauczane są dwa języki obce: język angielski od klasy pierwszej oraz język niemiecki w ramach zajęć „Otwartej Szkoły".

Od 2003 roku realizujemy program „Przeciw Przemocy”, a od 2004 roku program „Bezpieczeństwo i Zdrowie Dziecka”.  Współpracujemy z wieloma instytucjami: Poradnią Psychologiczno–Pedagogiczną, Policją, Strażą Miejską, Radą Dzielnicy Redłowo, Sanepidem, stowarzyszeniami zajmującymi się pomocą dziecku i rodzinie oraz Stowarzyszeniem „Jestem Ważny”.

Szkoła posiada certyfikat „Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją” i zapewnia pomoc dzieciom z trudnościami w nauce poprzez: zajęcia wyrównawcze, korekcyjno–kompensacyjne, rewalidację i terapię logopedyczną. Nasza placówka nosi miano integracyjnej. Uczą się w tutaj dzieci niepełnosprawne, które są otoczone opieką pedagogów i rówieśników.

Uczniowie uzdolnieni objęci są specjalną opieką pedagogiczną, mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach rozwijających ich talenty i predyspozycje.

W ciągu ostatnich lat nasi uczniowie zajmowali wysokie lokaty w miejskich, wojewódzkich, a także ogólnopolskich konkursach przedmiotowych.

*PREZENTACJA MULTIMEDIALNA O NASZEJ SZKOLE*