Rok szkolny 2018/19

Klasa "0" a     wych.  Sylwia Michalska          n-l wspomag. Agnieszka Stefańska

Klasa "0" b      wych.        Olga Gurzyńska       n-l wpomag. Jarosława Piątkowska

Dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego w naszej szkole mają zagwarantowane przyjazne i bezpieczne warunki nauki, zabawy i odpoczynku pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. W oddziale przedszkolnym obowiązkowo przebywają 5 godz. dziennie. Odbywają się zajęcia z języka angielskiego, rytmiki i religii – na życzenie rodziców. Dziecko, które nie uczęszcza na religię, przebywa w świetlicy. Dodatkowo dla grupy dzieci prowadzone są sportowe zajęcia usprawniające.

Zapewniamy również:
•    wydzielone dla najmłodszych uczniów skrzydło szkoły,
•    nowoczesne sale przystosowane do pracy z dziećmi,
•    opiekę świetlicową w godzinach od 6.30 do 17.00,
•    niezależną szatnię dla sześciolatków,
•    łazienki dostosowane do wieku dzieci,
•    ogrodzony i wyposażony w bezpieczne urządzenia plac zabaw.

A TO CO DZIEJE SIĘ U NAS...

Klasa 0B w kinie

28 września wybraliśmy się do kina na  film "Mała stopa". Było super. Film bardzo ciekawy. Zachęcamy do obejrzenia.

kino2

Klasa 0B w bibliotece szkolnej.

26 września odwiedziliśmy szkolną bibliotekę. Pani Bibliotekarka opowiedziała nam o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Omówiliśmy zasady korzystania z biblioteki.  Byliśmy zafascynowani tym magicznym miejscem. Na pewno będziemy tam stałymi bywalcami.

boblioteka

Dzień Zdrowego Śniadania w klasie 0B
W tygodniu realizowanych zajęć z tematyki "Owoce i warzywa" uroczyście obchodziliśmy "Dzień Zdrowego Śniadania" . A wszystko po to, aby zachęcić dzieci do spożywania warzyw i owoców.  Wspólnie przygotowaliśmy zdrowy twarożek z pomidorami , rzodkiewką i szczypiorkiem, który skonsumowaliśmy z apetytem. Było radośnie i wesoło.

sniadanie2

więcej zdjęć

Kisimy ogórki - klasa 0B

W ramach zabaw "Poznajemy smaki" kisiliśmy ogórki. Po przygotowaniu słoików i umyciu ogórków przystąpiliśmy do pracy.  Każdy miał  jakieś zadanie - układanie ogórków w słoikach, obieranie czosnku, wsypywanie ziół, kopru i przygotowanie zalewy, pod czujnym okiem pani . Po tygodniu "leżakowania" ogórków w słoikach przystąpimy do ich degustacji.

ogrki2

WYBORY MISTERA

Mały Samorząd Uczniowski z okazji dnia chłopaka zorganizował wybory mistera. Misterem naszej grupy został Dominik, choć oczywiście wszyscy Panowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Natomiast w wyborach mistera w klasach młodszych Dominik zajął zaszczytne trzecie miejsce. Rozpiera nas duma :-)

misterZerowka1

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień chłopaka w oddziale przedszkolnym uświetniliśmy w tym roku robieniem deserów z galaretkami. NIe zabrakło też wyzwań, którym nasi dzielni młodzi mężczyźni starali się sprostać
oraz superniespodzianek od dziewcząt i rodziców. Bawiliśmy się znakomicie i smakowicie.