Oddział przedszkolny

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 34

z Oddziałami Integracyjnymi w Gdyni

 

 

 

 

 

 Rok szkolny 2017/18

Klasa "0" a     wych. Monika Zyśk-Gawan           n-l wspomag. Agnieszka Stefańska

Klasa "0" b      wych. Jolanta Matuszewska            

Dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego w naszej szkole mają zagwarantowane przyjazne i bezpieczne warunki nauki, zabawy i odpoczynku pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. W oddziale przedszkolnym obowiązkowo przebywają 5 godz. dziennie. Odbywają się zajęcia z języka angielskiego, rytmiki i religii – na życzenie rodziców. Dziecko, które nie uczęszcza na religię, przebywa w świetlicy. Dodatkowo dla grupy dzieci prowadzone są sportowe zajęcia usprawniające.

 

Zapewniamy również:
•    wydzielone dla najmłodszych uczniów skrzydło szkoły,
•    nowoczesne sale przystosowane do pracy z dziećmi,
•    opiekę świetlicową w godzinach od 6.30 do 17.00,
•    niezależną szatnię dla sześciolatków,
•    łazienki dostosowane do wieku dzieci,
•    ogrodzony i wyposażony w bezpieczne urządzenia plac zabaw.


Hip, hip, hura!!! Mamy zaszczyt poinformować, że nasza uczennica z grupy 0a Emilka Gąsiorowska w sobotę 17 marca brała udział w II Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych ,,Kaszubski  Stolem" w Kartuzach i jej zespół Cheerleaders Gdynia Junior zajął IV miejsce w kategorii do 11 lat. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IMG 20180317 WA0004 IMG 20180317 WA0007

WARSZTATY KULINARNE W PIZZA HUT

09.03.2018 r. klasa „0”b  była na warsztatach kulinarnych w Pizza Hut. Samodzielnie przygotowywaliśmy pizzę. Każdy dla siebie, z ulubionymi składnikami. W oczekiwaniu na obiad robiliśmy ciasteczka, które zjedliśmy na deser.  Dziękujemy za mile spędzony czas wszystkim pracownikom Pizza Hut.

ZOBACZ ZDJĘCIA


SZUKANIE ZAJĄCA

Dzisiejsze szukanie zająca na placu zabaw okazało się wielką frajdą, a poobiednie łasuchowanie jeszcze większą.

zerowka plac zabaw


PRZEDSTAWIENIE

Klasa 0b zaprezentowała szkole, rodzicom i dziadkom przedstawienie pt. „ Stacja SP nr 34 w Gdyni”. Piękne kostiumy małych aktorów oraz scenografia nadały temu spotkaniu nastrojowy klimat. Dzieci aktywnie biorąc udział w przedstawieniu bawiły się świetnie.

untitled 84 8

untitled 90 10

untitled 140 12


Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu zimowego. Było wspaniale.

20180226 111946


ZABAWY NA ŚNIEGU

Za oknem zimowa aura i śnieg, który dzieci przecież uwielbiają. To świetna okazja, aby zażyć z dzieckiem ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc. Pozdrawiamy „0”b.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA


DZIEŃ KOBIET

Tegoroczny dzień kobiet postanowiliśmy uczcić udziałem w warsztatach kulinarnych w Pizza Hut. Samodzielnie komponowaliśmy nasze pizze i dekorowaliśmy ciasteczka. Było pyyyysznie.

img 20180307 103825305 resized

ZOBACZ ZDJĘCIA

 


"PTASIA STOŁÓWKA"

Zima jeszcze nie jest taka sroga, ale postanowiliśmy zaopiekować się ptakami, które spędzają ją w naszym kraju i szkolny plac zabaw zamieniliśmy w "ptasią stołówkę".

img 20180110 115850273 resized 2

ZOBACZ ZDJĘCIA


"SKRZACIK KROPECZKA"

"Skrzacik Kropeczka" to pierwsze przedstawienie szkolne klasy 0b. Aktorzy wypadli znakomicie, zbierając burzę oklasków i gratulacje. W finale, do artystów, dołączyli bardzo zadowoleni widzowie! Po przedstawianiu odbyły się zabawy świąteczne przygotowane przez p. Kowal. Było to bardzo udane popołudnie dla wszystkich.

img 3304 wersja internetowa

ZOBACZ ZDJĘCIA


FIGURKI

20.12.2017 r. dzieci miały możliwość malować figurki świąteczne z gipsu. Każdy przedszkolak z wielkim zaangażowaniem dekorował swoje odlewy. Wśród figurek były gipsowe bałwany, Mikołaje. Dzieci były bardzo zadowolone ze swoich dzieł.

20171220 094837

ZOBACZ ZDJĘCIA


WIGILIA


Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym oddziale przedszkolnym zakończyła  się wspólną wigilią, która odbyła się 22 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzeń oraz dekorowały pierniczki lukrami i różnorodnymi posypkami. W dużej  mierze pierniczki zostały zjedzone podczas wspólnej wigilii przedszkolnej, a także spakowane w małe paczuszki, aby ozdabiały świąteczny stół w domach dzieci. Na koniec uroczystości dzieci odpakowały prezenty od Gwiazdora.

20171222 085227

ZOBACZ ZDJĘCIA


SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE

Pysznie, kolorowo i kreatywnie, a przy tym ciepło i rodzinnie-tak było na spotkaniu przedświątecznym w grupie 0 a. I niech ten nastrój zostanie z Nami przez całe święta.

img 20171221 171933050 resized

 

ZOBACZ ZDJĘCIA


KONKURS ROSTRZYGNIĘTY

Spieszymy z informacją,  że został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów oddziałów przedszkolnych "Mój anioł". Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznych działań.

ZOBACZ ZDJĘCIA


ZABAWA W AMAZONII

Świetna zabawa w Amazonii- tak grupy 0a i 0b świętowały w tym roku Mikołajki.  Dzień był bardzo radosny i aktywny, a po południu tworzyliśmy ozdoby świąteczne na corocznym spotkaniu dla uczniów i rodziców z klas 0- III.

img 20171206 094810164 resized

ZOBACZ ZDJĘCIA


MIKOŁAJKI

Mikołajki się zbliżają,  a to czas, gdy dzieci z grupy 0a ubierają choinkę z nadzieją,  że znajdą pod nią prezenty. Miłą niespodzianką były nowe zabawki dla klasy oraz słodkie upominki dla każdego dziecka. Dziękujemy Mikołaju!

ZOBACZ ZDJĘCIA


JESIEŃ WOKÓŁ NAS

"Jesień wokół nas"- taki tytuł nosi coroczny konkurs recytatorski, który organizujemy w grupie 0a. W tym roku wszyscy uczniowie wzięli w nim udział,  co ogromnie nas ucieszyło. Gratulujemy!!!

20171130 100424 resized 

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień pluszowego misia obchodziliśmy w tym roku razem z naszymi ulubionymi maskotkami. Panu Radkowi dziękujemy za interesującą prezentację,  a mamie Aleksa za pyszne gofry, dzięki którym ten dzień był tak wyjątkowy.

img 20171124 094258593 resized

ZOBACZ ZDJĘCIA


KONKURS JESIENNY

22.11.2017r. W klasie  0b  odbył się konkurs. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce jesiennej. Gratulujemy!

 

P1060335


MUZEUM EMIGRACJI

09.11.2017 r. oddział przedszkolny zawitał do Muzeum Emigracji w Gdyni na zajęcia pt. „Witaj w muzeum”. Warsztaty zapoznały dzieci z instytucją kulturalną. Uczestnicy dowiedzieli się, czym jest muzeum, jakie spełnia funkcje oraz jak można spędzać w nim czas. Dzieci zwiedziły budynek muzeum słuchając interesujących ciekawostek, których dostarczał przewodnik.

ZOBACZ ZDJĘCIA


 ŚWIĘTO DNI

Tegoroczne święto dyni obfitowało w niespodzianki- były nietypowe zadania,  niecodzienne przebrania,  a także łakocie wykonane w upiornym klimacie.

ZOBACZ ZDJĘCIA


WIZYTA NA KOMISARIACIE

Wizyta na komisariacie...ale spokojnie, nic nie zbroiliśmy. Mieliśmy okazję poznać policjantów z naszego rejonu,  dowiedzieć się więcej na temat ich pracy, poobserwować siebie wzajemnie przez lustro weneckie i poznać wnętrze radiowozu, co sprawiło nam największą frajdę.

ZOBACZ ZDJĘCIA


JESIEŃ NA WESOŁO

"Jesień na wesoło" to hasło przewodnie spotkania integracyjnego, na które co roku zapraszamy uczniów z pobliskiego przedszkola. Także i tym razem połączyliśmy zabawę i naukę, każdy miał szansę sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, dla każdego też czekał medal. To był prawdziwie jesienny i wesoły dzień.

ZOBACZ ZDJĘCIA


SADZENIE KROKUSÓW

24.10. 2017r. klasa 0B sadziła kwiaty  z ogrodnikiem szkolnym p. Piotrem. Krokusy to niezwykle barwne i radosne akcenty wiosennego przebudzenia, a także  jesiennego ogrodu. Szczególnie pięknie prezentują się wczesną wiosną, kiedy ogród wybudza się z zimowego snu. Nie możemy się doczekać.

 20171024 10192120171024 10202020171024 102134


KOSZ JESIENNY    


Klasa 0b wykonała kosz z jesiennymi darami. Poznaliśmy warzywa i owoce, które przynosi nam kolorowa jesień. Dziękujemy rodzicom za aktywny udział. 

ZOBACZ ZDJĘCIA


TO WAŻNE, ŻEBY WIEDZIEĆ, STĄD SIĘ POCHODZI?

Uczniowie klasy 0b wykonali drzewo genealogiczne, aby poznać historię swojej rodziny. Przyklejaliśmy zdjęcia lub malowaliśmy portrety swoich bliskich. Gotowe prace uczniowie prezentowali swoim kolegom. 

20171023 113036


 Za nami kolejne zajęcia, których efekt jest warty uwiecznienia. Kreatywność dziecięca oceniona na szóstkę z plusem. Sprawdźcie sami...

ZOBACZ ZDJĘCIA


SAŁATKA

16.10.2017 r. w klasie 0b  dokonaliśmy nasze umiejętności. Uczniowie wykonali pyszną i zdrową sałatkę warzywną, bawiliśmy się świetnie, pamiętaliśmy o bezpieczeństwie i ostrożności podczas krojenia warzyw.

P1060312

P1060313


OWOCOWE SZALEŃSTWO


W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 24, uczniowie niepełnosprawni uczestniczą w zajęciach integracyjnego oddziału przedszkolnego w naszej szkole.  Dzisiaj było kolorowo, witaminowo i smacznie- utrwalaliśmy znajomość owoców krajowych i egzotycznych, tworzyliśmy owocowe kompozycje i czerpaliśmy witaminy ze zdrowych koktajli.

ZOBACZ ZDJĘCIA


DZIEŃ CHŁOPAKA W 0b

Pod koniec września w klasie 0b obchodziliśmy „Dzień chłopaka”. Dziewczynki wręczyły drobne upominki i złożyły chłopcom życzenia Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego: Niech każdy dzień dostarcza Wam radości i uśmiech zawsze Wam w sercach gości. Niechaj problemy Was omijają, A wszyscy bardzo Was kochają. Bo jak nikt inny na świecie, Wy na to zasługujecie!

22554521 1786675181373242 764849283 n


DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień chłopaka w zerówce- panowie mieli do wykonania zadania, a dziewczynki dzielnie im towarzyszyły i kibicowały. Było wesoło, a najmilszą niespodzianką był wspólny prezent-rewelacyjny tor dla samochodów.  Dziękujemy.

ZOBACZ ZDJĘCIA


RUCH TO ZDROWIE

Ruch to zdrowie. Korzystamy ze słonecznego początku jesieni.

ZOBACZ ZDJĘCIA


 WARSZTATY CHEMICZNE

Nauka i zabawa w jednym- tak można podsumować warsztaty chemiczne, w których uczestniczyli uczniowie oddziałów przedszkolnych. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej fotorelacji z naszego szkolnego życia.

ZOBACZ ZDJĘCIA


 

 

 

INFORMACJA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH


Z dniem 25 maja 2018 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO).
W związku z tym informujemy o zasadach przetwarzania danych osobowych przez naszą szkołę. Dokładamy wszelkich starań w celu ochrony danych przed nieuprawnionym dostępem, modyfikacją czy zniszczeniem, a także regularnie sprawdzamy zgodność naszych procesów z wewnętrzną Polityką Bezpieczeństwa, gwarantując tym samym bezpieczeństwo ich przetwarzania.

Zapoznaj się z informacją dotyczącą ochrony danych osobowych w naszej szkole.

facebook2

Zamów newsletter

Licznik odwiedzin

Dziś: 1

Tydzień: 223

Miesiąc: 793

Całk. liczba odwiedzin: 149828

Szkoła Podstawowa nr 34 w Gdyni