ŚWIETLICA SZKOLNA PRACUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU

W GODZINACH 6.30 - 17.00

Kierownik świetlicy

p. Katarzyna Sokalska-Waśko

Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dzieciom przebywającym w świetlicy oferuje się uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć świetlicowych.

ODBYWAJĄ SIĘ TU:

• zajęcia plastyczne
  • zajęcia konstrukcyjne
  • zajęcia muzyczne
  • zabawy tematyczne
  • jest również szansa na zabawy według własnego pomysłu

*Obejrzyj jak działa świetlica*

W bieżącym roku szkolnym świetlica szkolna

realizować będzie cykl szkolnych konkursów literacko- plastycznych

pod hasłem  „Cztery pory roku” - regulamin

Wystawa prac konkursu plastycznego "Morska przygoda"

swietlicawystawa prac 1
swietlicawystawa prac 2

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Spotkanie dzieci ze świetlicy szkolnej z kpt. ż. w. Mariuszem Wiktorowiczem

spotkaniezkptwitorowiczspotkaniezwiktorowiczem

WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA W ŚWIETLICY

mikolajswwswietlicy

mikolajwswietlicu

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

swietlicadzienmisia

ŚWIĘTO DYNI

swietlicadynie 2

swietlicadynie 1

Świetlica szkolna ogłasza konkurs pod hasłem „MORSKA PRZYGODA” który trwa od października 2016r. do maja 2017r.

Październik 2016r.

Ogłoszenie konkursu, przyjęcie zgłoszeń od wszystkich chętnych osób, oraz rozdanie uczestnikom informatora o Gdyni, Leonidzie Telidze i Morzu Bałtyckim.

Pod koniec miesiąca uczestnicy napiszą test z materiału zawartego w informatorze. Najlepiej ocenionych 18 osób przez jury przejdzie do następnego etapu.

Listopad 2016r.

Prelekcja pt. ”Morskie opowieści”- Kapitan Żeglugi Wielkiej M. Wiktorowicz

Styczeń 2017r.

Dla 18 laureatów z października zostanie ogłoszony II etap konkursu „Morska przygoda”. Uczestnicy będą mieli za zadanie wykonać w świetlicy szkolnej pod nadzorem nauczycieli prace plastyczne pod tym samym tytułem.

Uczestnicy za swoje prace otrzymują punkty od 1 do 3 i przechodzą do III etapu konkursu.

Luty 2017r.

Uczestnicy konkursu będą musieli utworzyć po dwa rymowane hasła dotyczące Leonida Teligi i Gdyni.

Uczestnikom konkursu również przyznawane są punkty od 1 do 3.

Marzec 2017r.

Uczestnicy konkursu otrzymują specjalnie przygotowaną planszę składającą się z 12 okienek, na której flamastrami będą mieli za zadanie wykonać rysunki o tematyce morskiej.

Na tym etapie każdy uczestnik konkursu może również otrzymać od 1 do 3 punktów.

Kwiecień 2017r.

Uczestnicy będą mieli za zadanie wykonać piosenkę lub zadeklamować wiersz o tematyce morskiej.

Na tym etapie zostanie wyłowionych 9 finalistów, którzy utworzą 3 drużyny po 3 osoby. (Finaliści samodzielnie dobierają się w zespoły.)

Maj 2017r.

Finał konkursu w którym 3 drużyny będą miały do wykonania 5 zadań:

1. Wykonanie w zespołach akwarium (Uczestnicy na to zadanie mają 2 tyg. czasu, a część materiałów zostanie udostępniona przez świetlicę szkolną.)
  2. Wybór lidera do zaprezentowania podczas wielkiego finału wybranej piosenki lub recytacji wiersza.
  3. Konkurs :zagadek morskich, łowienia rybek na wędkę.
  4. Zbudowanie z piasku, kamieni wodorostów i innych materiałów pracy o tematyce morskiej
  5. Quiz dotyczący wiedzy ogólnej zawartej w informatorze rozdanym uczestnikom we wrześniu.
  6. Ocena strojów zespołów
  7. Podsumowanie punktów i ogłoszenie zwycięzców.