ZAJĘCIA W RAMACH OTWARTEJ SZKOŁY 2017/18

OS 16 17 bez opłat 1

ZAJĘCIA W RAMACH OTWARTEJ SZKOŁY 2015/16

KOLOROWY ŚWIAT

W ramach Otwartej Szkoły odbywają się w naszej szkole zajęcia plastyczne „Kolorowy Świat”.  W każdą środę od godziny 15:00-16:30 świetnie się razem bawimy i tworzymy piękne arcydzieła.  Głównym założeniem zajęć  jest rozwój kreatywnego myślenia i zdolności manualnych. Chcemy również zainteresować dzieci sztuką i sposobem wyrażania siebie poprzez działania plastyczne.  Uwrażliwiamy dzieci na estetykę  a także ukazujemy sposoby na wykorzystanie nietypowych materiałów które mogą stać się środkami artystycznego wyrazu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

ZAJĘCIA W RAMACH OTWARTEJ SZKOŁY 2014/15

ZAJĘCIA METODĄ DOBREGO STARTU

ZAJĘCIA PROWADZONE METODĄ DOBREGO STARTU skierowane są do uczniów z klas 0-I. Jest to cykl zajęć prowadzonych w ramach "Otwartej Szkoły", podczas których w ciekawy, czasem zaskakujący sposób, rozwijamy funkcje wzrokowe, słuchowe i ruchowe, a na bazie wierszy poznajemy litery i ćwiczymy umiejętności przygotowujące do nauki czytania. Zachęcam do obejrzenia zdjęć z naszej tegorocznej współpracy.

KOLOROWY ŚWIAT

"Kolorowy świat" to cykl zajęć plastyczno-technicznych, w ramach których 9 uczestników z klas 0-II tworzy prace plastyczne. Dzieci rozwijają wyobraźnię i pomysłowość, stają się samodzielne, nabywają umiejętności dobierania narzędzi i materiałów potrzebnych do realizacji danego zadania. Każdy „mały artysta” ćwiczy swoje zdolności manualne, a przy tym miło spędza czas w każdy wtorek. Pamiątką z zajęć są samodzielnie wykonane prace.

AKADEMIA MAŁEGO KUCHARZA

Akademia Małego Kucharza, to cykl zajęć kulinarnych, w czasie których dzieci przygotowują różne smakowitości. Podsumowaniem wysiłków kulinarnych jest wspólna degustacja smakołyków. Podczas zajęć zwracamy uwagę na zasady prawidłowego żywienia, przestrzeganie higieny, różnorodne techniki kulinarne, poprawne posługiwanie się sztućcami, kulturalne zachowanie się przy sole. Dla dzieci nie ma większej przyjemności, niż możliwość przygotowania posiłku i zjedzenia go ze smakiem. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

logoOtwartaSzkola

logoFilmiki2