ROK SZKOLNY 2017/2018

Witamy serdecznie na stronie internetowej Rady Rodziców
Przy Szkole Podstawowej nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi

Rada Rodziców jest jednym z czterech statutowych organów szkolnych:

Dyrektor,
    Rada Pedagogiczna,
    Rada Rodziców,
    Samorząd Uczniowski.

RR nie jest „nieformalnym kółkiem znajomych i przyjaciół Królika”, działa na mocy kilku ustaw, głównie Ustawy o systemie oświaty, (art. 53 i 54 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty Dz. U. Nr 95 poz. 425 z późn. zm.) – czyli tej samej ustawy, na mocy której działa nasza szkoła, jak i każda inna.

Podstawowym celem Rady Rodziców jest:

reprezentowanie ogółu Rodziców uczniów naszej szkoły,
    wspieranie działalności statutowej szkoły,
    współpraca z Radą Pedagogiczną i Samorządem Uczniowskim.

Wspieranie działalności statutowej szkoły jest oparte przede wszystkim na środkach pieniężnych gromadzonych przez Radę Rodziców. Głównym "sponsorem" tej działalności jesteśmy My – Rodzice każdego ucznia naszej szkoły.

Aby zachęcić Państwa do wpłat na Radę Rodziców rozpoczynamy akcję „Rodzic dobrze poinformowany”. Uważamy, że rodzice, którzy wpłacają pieniądze, muszą wiedzieć: co Rada Rodziców zamierza z nimi zrobić, na co przeznaczyć, komu pomóc i co planuje zakupić.

Na stronie Rady Rodziców będą na bieżąco aktualizowane wszystkie informacje. Zamierzamy przeprowadzić takie działania, które upewnią Państwa w przekonaniu, że Rada Rodziców jest potrzebna i trzeba ją wspierać finansowo, a pieniądze wpłacane nie są marnotrawione, tylko rozsądnie wykorzystywane dla dobra i na rzecz Naszych Dzieci.

Serdecznie prosimy o wsparcie finansowe. Prosimy pamiętać, że każda złotówka wpłacona przez Rodzica wspiera edukację i lepszy rozwój jego dziecka.

Nasze Dzieci i ich rozwój jest najważniejszy!!!!

Przewodnicząca - p.Iwona Hewelt

Z-ca przewodniczącej - p. Adrianna Sierzputowska

Skarbnik -  p. Elżbieta Jeziuk

Kom. rewizyjna:

p. Gabriela Murglin

p. Piotr Mieczan

p. Dorota Kamińska

Kawiarenki comiesięczne – tematyczne w roku szkolnym 2017/2018.

Rozliczenie kawiarenki z RR następuje w dniu wystawiania kawiarenki w następujący sposób:

60% uzbieranej kwoty na rzecz klasy,

40% uzbieranej kwoty na rzecz RR.

kawiarenki grafik

O ZEBRANYCH ŚRODKACH INFORMOWAĆ BĘDZIEMY NA STRONIE SZKOŁY I NA TABLICY OGŁOSZEŃ RR.

podziękowanie RR

SPRAWOZDANIA / WNIOSKI / PROTOKOŁY