Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Integracja

"A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce, żeby  go normalnie traktować".
                                                                                                                                        Anna Dymna

Szkoła integracyjna stwarza możliwość wspólnego bycia, poznawania się i uczenia wszystkim dzieciom, niezależnie od ich sprawności i umiejętności. Jest szansą na zdobywanie nowych doświadczeń, rozwijanie empatii i akceptacji dla drugiego człowieka. Pozwala zrozumieć, że mimo różnic, każdy z nas jest pełnowartościowym członkiem społeczeństwa, a dzięki nim, świat jest tak ciekawy i różnorodny.

W naszej szkole przyjazne miejsce do rozwoju, zabawy i nauki znajdują dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Integracja jest naszą wizytówką od 1996 roku i obejmuje wszystkie poziomy nauczania. W mało licznych klasach (do 20 osób), pod opieką dwóch nauczycieli (nauczyciela wiodącego i wspomagającego) uczą się dzieci zdrowe i niepełnosprawne. Nauczyciel wspomagający to pedagog specjalny, który stosując odpowiednie metody i formy pracy wspiera uczniów niepełnosprawnych w realizacji indywidualnych programów edukacyjno - terapeutycznych.

Nasza szkoła od 2000 roku organizuje konferencję dla nauczycieli wspomagających, rodziców i terapeutów zatytułowaną: "Metody i formy pracy z uczniem niepełnosprawnym w klasie integracyjnej". Prowadzimy warsztaty dotyczące niepełnosprawności, od lat wspieramy i bierzemy udział w akcjach związanych z obchodami Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie oraz organizujemy akcje wewnątrzszkolne na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Data dodania: 2019-10-16 13:41:45
Data edycji: 2021-01-05 22:08:32
Ilość wyświetleń: 5317
Bądź z nami:
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej