UKS Opty

Uczniowski Klub Sportowy Opty powstał w styczniu 2001 roku przy naszej szkole, dzięki  zaangażowaniu dyrekcji szkoły, nauczycieli WF oraz rodziców.

Pierwsze treningi w klubie prowadzili trenerzy Bogdan Gruba oraz Sławomir Śliwiak. W latach 2002-2004 zajęcia judo prowadziła także trenerka Bożena Hinca, a w latach 2004-2007 trener Jarosław Niewiadomski. Obecnie treningi w klubie prowadzą trener Bogdan Gruba, trener Wiesław Wiwatowski oraz trener Tomasz Domański.

Od samego początku swojej działalności klub ściśle współpracuje z Gdyńskim Centrum Sportu. Od wielu lat Klub z powodzeniem bierze udział w konkursach na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży z miasta Gdyni organizowanych przez GCS. Uzyskane w wyniku tych konkursów środki finansowe wydatnie wspierają działalność UKS Opty.

Oprócz szkolenia młodzieży klub organizuje także turniej judo. W roku 2001 Zarząd Klubu zorganizował pierwszy turniej judo, którego gościem honorowym był wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata – Rafał Kubacki.Turniej ten zapoczątkował serie turniejów judo pod wspólną nazwą Międzynarodowy Nadbałtycki Turniej Judo. Gościmy na nim reprezentantów Polski juniorów i juniorów młodszych oraz zawodników zagranicznych. Liczba uczestników każdego turnieju przekracza 500 osób.

Zawodnicy naszego Klubu z powodzeniem startują w Mistrzostwach Polski, Pucharach Polski oraz w różnych zawodach międzynarodowych.

Zapraszamy na stronę internetową Klubu: http://uksopty.pl/

Aktualne treningi 2021/2022: TUTAJ

Data dodania: 2019-10-16 13:45:53