Komunkat Dyrektora Szkoły z dnia 16 listopada 2020r. dla rodziców uczniów klas I-III

Szanowni Rodzice uczniów klas I – III

Uprzejmie informuję, że po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, podjąłem decyzję o czasowej modyfikacji planu zajęć w klasach I –III podczas nauczania zdalnego.

Biorąc pod uwagę fakt, że nauka zdalna jest wyjątkowo trudna dla młodszych uczniów, zdecydowałem, że każda klasa będzie podzielona na dwie grupy, a każda z nich codziennie odbędzie godzinę zajęć z wychowawczynią (w tym 0,5 godziny języka polskiego i 0,5 godziny matematyki). Zapewni to lepszy kontakt nauczyciela z uczniami, lekcja przebiegnie sprawniej, praca będzie bardziej efektywna, korzyści dla uczniów będą większe. Oprócz tego nauczycielki będą przekazywać uczniom karty pracy bądź ćwiczenia, które po lekcjach dzieci będą wypełniały.

Taką organizację pracy przećwiczyliśmy wiosną, opinie rodziców były pozytywne. Nasze obserwacje potwierdzają, że przeprowadzenie mniejszej liczby godzin, ale za to w grupach daje lepsze efekty. Gdyby zaistniała potrzeba dodatkowych konsultacji indywidualnych, wychowawczynie pozostają do Państwa dyspozycji. Pozostałe przedmioty będą realizowane bez zmian.

Wychowawczynie przekażą Państwu zmodyfikowane plany zajęć.

Dyrektor SP 34 w Gdyni / 16 listopada 2020 r.

Data dodania: 2020-11-15 23:21:09
Data edycji: 2020-11-15 23:29:55