Bezpieczne lekcje online - zasady

Bezpieczne lekcje online

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,

Zapoznajcie się proszę z podstawowymi zasadami zajęć online. Zostały one przygotowane, przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich oraz ekspertów i ekspertki w zakresie edukacji, aby ułatwić  uczniom i nauczycielom wspólną pracę.

• Przed każdymi zajęciami wyłączamy wszystko, co mamy na komputerze lub komórce. To, co dzieje się w tle może nas po prostu rozpraszać i przeszkadzać
    w uczestnictwie w zajęciach. Seriale, portale, gry - możemy się nimi zająć po lekcji online.
  • Ekrany to teraz nasza klasa online – podobnie jak w szkole podczas lekcji, również tutaj NIE odzywamy się do siebie wulgarnie, nie wyśmiewamy innych, nie krytykujemy, nie obrażamy.
  • Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić print screenów i upubliczniać. Złamanie tej ważnej zasady wiąże się nie tylko wykluczeniem z lekcji, ale też
    z konsekwencjami prawnymi.
  • Głos na zajęciach zabieramy po kolei. Jest to ustalone przez osobę, która prowadzi zajęcia lub przez Was - poprzez zgłoszenia się do odpowiedzi.
  • Nie podnosimy na siebie głosu. Ani mówiąc przez komunikator, ani w trakcie aktywności na forach - NIE PISZ CAPS LOCKIEM.
  • Każdy plik, który przesyłamy jako załącznik podpisujemy imieniem
    i nazwiskiem.
  • Widzicie coś, co Was niepokoi? Reagujcie i informujcie nauczyciela o tym.
  • Zajęcia online wymagają od wszystkich uczestników skupienia. Szanujmy swój czas i koncentrujmy się na tym, co dzieje się na zajęciach. Jeśli zajęcia będą zakłócane, nauczyciel może wyciszać klasę i dać dostęp do mikrofonu tylko wskazanym uczniom.
Data dodania: 2020-04-27 13:23:03