Komunikat dyrektora szkoły z dn. 25.03.2020 r.

Szanowni Rodzice, Opiekunowie,

W najbliższym czasie wychowawcy klas IV - VIII przekażą uczniom dane do logowania do pakietu firmy Microsoft pod nazwą Office 365. Zawiera on programy dostępne online takie jak Word, Excell, Power Point, Teams, One Drive (chmura) i inne, a całość jest darmowa dla uczniów i nauczycieli.

Z Office 365 będą korzystać niektórzy nauczyciele i wychowawcy podczas zdalnego nauczania.

Aplikacja Teams umożliwia m.in. organizowanie wideokonferencji i połączeń głosowych. Zwracam się z prośbą o pomoc w zalogowaniu się do usługi oraz zainstalowaniu aplikacji szczególnie młodszym dzieciom.

Nasi uczniowie znają to narzędzie, gdyż było już wykorzystywane w szkole na lekcjach informatyki. Najbardziej biegli w nim będą VII i VIII-klasiści. Pakiet Office 365 włączymy również do nauczania różnych przedmiotów po powrocie do normalnej nauki szkolnej, a uczniowie mogą go także wykorzystywać do celów prywatnych.

Nauczyciele w swojej pracy będą wykorzystywać także inne narzędzia, które się sprawdziły w zdalnym nauczaniu i są efektywne.

Od środy na stronie szkoły będzie dostępny link do arkuszy dla wszystkich klas IV- VIII, w którym nauczyciele będą umieszczać informacje o zadaniach na każdy dzień. Mam nadzieję, że ułatwi to zarówno dzieciom jak i Państwu wgląd w realizowany materiał.

Uczniów i rodziców naszej szkoły zachęcamy do skorzystania z pomocy wolontariuszy z III LO w Gdyni, którzy będą wspierać chętne osoby w zdalnym nauczaniu
Zapisy poprzez formularz kontaktowy na stronie http://3-lab.pl/3class/

Szanowni Państwo, niebawem miną dwa tygodnie, odkąd zostały zamknięte szkoły. To czas, w którym wszyscy, zarówno uczniowie, my nauczyciele, jak i Państwo - rodzice i opiekunowie, uczymy się jak najlepiej zorganizować naukę zdalną. Przed nami wszystkimi niemałe wyzwanie, ale mam nadzieję, że interaktywność proponowanych przez nauczycieli rozwiązań, w tym narzędzia Office 365 – sprawi, że nauka w tej wyjątkowej sytuacji będzie dla uczniów ciekawsza, bardziej efektywna. Dziękuję za zaangażowanie i wszelkie informacje zwrotne, które pozwalają na bieżąco ulepszać naszą pracę.

Dyrektor SP 34 w Gdyni – Mariusz Żelechowski, 25 marca 2020 r.

Data dodania: 2020-03-25 08:48:20
Data edycji: 2020-03-25 08:53:29