Za nami XX Konferencja Nauczycieli

Za nami XX konferencja: "Metody i formy pracy z uczniem niepełnosprawnym w klasie integracyjnej". Konferencja objęta jest honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz patronatem Prezydenta Miasta Gdyni p. Bartosza Bartoszewicza.W tym roku naszymi prelegentami byli:

- Magdalena Dawidowska z fundacji "Ja też", która mówiła o działaniach fundacji oraz o dzieciach z Zespołem Downa i innymi zaburzeniami w świetle ich możliwości.

- Joanna Węglarz i Dorota Bentkowska, psycholożki, terapeutki, które podzieliły się z nami wiedzą dotyczącą rozwijania umiejętności społecznych. Współautorki książki: "Wspólna przygoda".

- Paulina Pohl - animatorka kultury, edukatorka filmowa, działaczka społeczna, związana z różnorodnymi inicjatywami, m.in. Machiną Zmian czy Domem Filmowym, która podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami: "Aby bagaż nie przysłaniał za mocno - o edukacji na temat niepełnosprawności...mimochodem".

- Groszek Stanilewicz i Wojciech Birtus - autorzy książki "Beyond", którzy opowiedzieli nam o swojej współpracy i przyjaźni ponad barierami.

XX konferencję uświetniły także pokazy dokumentów absolwentów szkoły wykonane w ramach projektu Erasmus+ : reportaż Piotra Szostaka „Love For All, Hatred For None. All limitations are self-imposed” oraz „Czasami mi przeszkadza” – dokument autorstwa Macieja Mullera. Jubileuszowa edycja była wyjątkowa z uwagi na wiele czynników. To co niezmienne - było wzbogacajaco i inspirująco.

Data dodania: 2020-03-11 12:26:45
Data edycji: 2023-03-29 14:34:28