Pierwszy semestr w klasie 2b

We wrześniu wybraliśmy się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej  w Gdyni, gdzie poznaliśmy pracę strażaków i uczestniczyliśmy w  symulowanej ewakuacji.
W październiku zachwyciło nas widowisko na lodzie pt: "Nowe Przygody  Sindbada Żeglarza" w hali Olivia w Gdańsku. Pod koniec miesiąca było  też Święto Dyni. Cała klasa ubrała się na pomarańczowo i wykonała  ozdoby na drzwi. Mieliśmy też okazję wybrać się do Galerii Sztuki niewidzenia Mikołaja Harmozy, gdzie wszystkimi zmysłami oprócz wzroku  odkrywaliśmy dzieła sztuki. Tworzyliśmy jesienne kosze z darami natury  i prace plastyczno- techniczne o tematyce jesiennej. W listopadzie uczyliśmy się poprzez zabawę w Parku Naukowo- Technologicznym w Experymencie. Poznaliśmy życie w kosmosie, a następnie udaliśmy się na  wystawę edukacyjną. W grudniu braliśmy udział w warsztatach  pszczelarskich, po których każdy otrzymał drobny upominek. 20 grudnia  mieliśmy wigilię klasową, podczas której obejrzeliśmy przedstawienie o  tematyce świątecznej, śpiewaliśmy kolędy i składaliśmy sobie życzenia. Uczniowie klasy 2b brali też udział w warsztatach z panią psycholog  dotyczącej integracji i niepełnosprawności. Kilka razy w miesiącu  dzieci w naszej klasie przedstawiają prezentacje na różne tematy i  dzięki temu uczą się od siebie nawzajem. Tak upłynął nam pierwszy semestr.

Data dodania: 2020-02-03 18:51:08
Data edycji: 2020-02-03 19:01:12