Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Konkurs fotograficzny

Zapraszamy do udziału w XVII Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt.: "Barwy Świata". Aby zapoznać się ze szczegółami kliknij TUTAJ.

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Gdyni, to impreza cykliczna obejmująca swoim zasięgiem całe województwo pomorskie. Za aprobatą Kuratorium Oświaty w Gdańsku w 2008r. konkurs zyskał rangę Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego i w tej nowej formule odbyły się dotychczas jego następujące edycje:

I Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - „Człowiek w obiektywie” 2008r.

II Wojewódzki konkurs Fotograficzny - „Święta polskie” 2009r.

III Wojewódzki konkurs Fotograficzny - „ Zwierzęta wokół nas” 2010r.

IV Wojewódzki konkurs Fotograficzny - „Toczy się życie ...” 2011r.

V Wojewódzki konkurs Fotograficzny - „Krajobrazy i architektura Polski” 2012r.

VI Wojewódzki konkurs Fotograficzny - „Krajobrazy i architektura świata”2013r.

VII Wojewódzki konkurs Fotograficzny - „Niezwykła miejsca i zdarzenia’ 2014r.

VIII Wojewódzki konkurs Fotograficzny - "Było nie minęło..." 2015r.

IX Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - "Świat wokół nas" 2016r.

X Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - „Świat nas dzieli, miłość nas łączy” 2017r.

XI Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - „Z obiektywem dookoła Polski” 2018r.

XII Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - „Z obiektywem dookoła świata” 2019r.

XIII Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - „Mieszkańcy Ziemi” 2020r.

XIV Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - „Świat w czasie pandemii” 2021 r. - nie odbył się (nadesłane prace przeszły do kolejnej edycji konkursu)

XV Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - „Świat w czasie pandemii” 2022 r.

XVI Wojewódzki Konkurs Fotograficzny – „W mgnieniu oka” 2023r.

Patronat honorowy od początku jego istnienia sprawuje Prezydent Miasta Gdyni Pan Wojciech Szczurek, a także Pomorski Kurator Oświaty oraz Wojewoda Pomorski. Rokrocznie na konkurs wpływa do około 700 prac uczniów i nauczycieli pomorskich szkół podstawowych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Celem konkursu jest rozwijanie zmysłu artystycznego, ujawnienie inwencji twórczej i kreatywności autorów zdjęć, stworzenie uczniom i nauczycielom różnych typów szkół możliwości wypowiedzi artystycznej, współpraca środowiska szkolnego z instytucjami promującymi kulturę. Jurorami konkursu są Trójmiejscy fotograficy: Pan Jacek Paluchowski – artysta fotografik, wykładowca Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni-Orłowie, Pan Pan Rafał Malko fotoreporter Gazety Wyborczej, Pan Grzegorz Mehring – freelancer, fotoreporter, współpracownik Europejskiego Centrum Solidarności, Natalia Derewicz-Patoka

– fotografka.

Gale i wystawy pokonkursowe odbywają Gale i wystawy pokonkursowe się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Sponsorami konkursu są władze miasta Gdyni, znani politycy oraz trójmiejscy biznesmeni.

Aktualnie koordynatorkami konkursu są: Pani Aleksandra Figurska oraz Pani Kamila Jankowska. Wojewódzki Konkurs Fotograficzny został w roku 2013, wpisany na listę dobrych praktyk zamieszczonych na stronach Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Od roku 2019 r. konkurs został umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych organizowanych przez Kuratora Oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym.

Data dodania: 2019-10-16 13:44:57
Data edycji: 2024-02-20 08:54:12