Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Konkurs fotograficzny

Zapraszamy do udziału w XVI Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt.: " W mgnieniu oka". Aby zapoznać się ze szczegółami kliknij TUTAJ.

 

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Gdyni, to impreza cykliczna obejmująca swoim zasięgiem całe województwo pomorskie. Konkurs został powołany w 2004r. i początkowo funkcjonował pod nazwą Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Cztery pory roku”. W pierwszym okresie jego istnienia odbyły się cztery edycje :„Wiosna” - 2004r, „Lato” - 2005r., „Jesień” - 2006r., „Zima” - 2007r.

Za aprobatą Kuratorium Oświaty w Gdańsku w 2008r. konkurs zyskał rangę Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego i w tej nowej formule odbyły się dotychczas jego następujące edycje :

 

I Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - „Człowiek w obiektywie” 2008r.

II Wojewódzki konkurs Fotograficzny - „Święta polskie” 2009r.

III Wojewódzki konkurs Fotograficzny - „ Zwierzęta wokół nas” 2010r.

IV Wojewódzki konkurs Fotograficzny - „Toczy się życie ...” 2011r.

V Wojewódzki konkurs Fotograficzny - „Krajobrazy i architektura Polski” 2012r.

VI Wojewódzki konkurs Fotograficzny - „Krajobrazy i architektura świata”2013r.

VII Wojewódzki konkurs Fotograficzny - „Niezwykła miejsca i zdarzenia’ 2014r.

VIII Wojewódzki konkurs Fotograficzny - "Było nie minęło..." 2015r.

IX Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - "Świat wokół nas" 2016r.

X Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - „Świat nas dzieli, miłość nas łączy” 2017r.

XI Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - „Z obiektywem dookoła Polski” 2018r.

XII Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - „Z obiektywem dookoła świata” 2019r.

XIII Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - „Mieszkańcy Ziemi” 2020r.

XIV Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - „Świat w czasie pandemii” 2021 r. - nie odbył się (nadesłane prace przeszły do kolejnej edycji konkursu)

XV Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - „Świat w czasie pandemii” 2022 r.

 

Patronat honorowy od początku jego istnienia sprawuje Prezydent Miasta Gdyni Pan Wojciech Szczurek, a także Pomorski Kurator Oświaty Pani Małgorzata Bielang oraz Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich. Rokrocznie na konkurs wpływa do około 700 prac uczniów i nauczycieli pomorskich szkół podstawowych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Celem konkursu jest rozwijanie zmysłu artystycznego, ujawnienie inwencji twórczej i kreatywności autorów zdjęć, stworzenie uczniom i nauczycielom różnych typów szkół możliwości wypowiedzi artystycznej, współpraca środowiska szkolnego z instytucjami promującymi kulturę. Jurorami konkursu są Trójmiejscy fotograficy: Pan Jacek Paluchowski –artysta fotografik, wykładowca Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni-Orłowie, Pan Adam Warżawa – fotograf Polskiej Agencji Prasowej, Pan Rafał Malko fotoreporter Gazety Wyborczej, Pan Grzegorz Mehring – freelancer, fotoreporter, współpracownik Europejskiego Centrum Solidarności.

Gale i wystawy pokonkursowe konkursowe w pierwszych latach istnienia konkursu odbywały się w Centrum Kultury i Rozrywki „Gemini” w Gdyni. Od 2012 r. uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursu odbywają się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Sponsorami konkursu są władze miasta Gdyni, znani politycy oraz trójmiejscy biznesmeni: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gdyni, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania, Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich, Poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Janusz Lewandowski, Poseł na Sejm RP Tadeusz Aziewicz, Poseł na Sejm RP Marek Biernacki, Przewodniczący Komisji Nauk Kosmicznych PAN Oddział w Gdańsku były rektor, senator RP i minister edukacji narodowej prof. Edmund Wittbrodt, Jarosław Wojciechowski- Dyrektor Centrum Kultury w Gdyni, Rada Dzielnicy Redłowo, Rada Rodziców SP 34 w Gdyni, Tomasz Rzeppa kierownik sklepu „Sieć 34” w Gdyni.

Koordynatorami konkursu są: Pani Alicja Budzińska oraz Pani Renata Wandachowicz. Wojewódzki Konkurs Fotograficzny został w roku 2013, wpisany na listę dobrych praktyk zamieszczonych na stronach Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Od roku 2019 r. konkurs został umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych organizowanych przez Kuratora Oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym.

 

Data dodania: 2019-10-16 13:44:57
Data edycji: 2023-01-03 08:20:06
Ilość wyświetleń: 9504
Bądź z nami:
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej