Zajęcia z filozofii

W ubiegłym tygodniu klasa 1 B na gościła Panią Ewę Polińską-Mackiewicz - dr nauk społecznych, socjolog, filozof. Pani Ewa jest również poetką, pisarką i wykładowcą uniwersyteckim.

Dzięki tej wizycie uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci - po raz pierwszy w życiu uczestnicząc w wykładzie z filozofii.

Dzieci miały możliwość wysłuchania i zrozumienia wielu istotnych życiowych kwestii. Rozmawiały m.in o wartościach, oswajaniu strachu, czy śmierci.

W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z problemami poruszanymi w takich utworach jak "Mała Świnka", "Gęś, śmierć i tulipan" oraz "Mały Książę".

To były z pewnością ciekawe zajęcia, kształtujące umiejętność logicznego myślenia i wyrażania własnych opinii.

Data dodania: 2023-12-13 13:42:47
Data edycji: 2023-12-13 13:44:03